A Demokratikus Koalíció elnöke úgy véli, hogy Magyarországon tabunak számít az egyházakról beszélni.
Fotó: Gyurcsány Ferenc, a DK frakcióvezetője (k) napirend előtt szólal fel az Országgyűlés plenáris ülésén 2022. május 16-án. MTI/Illyés Tibor
Lehet-e kritizálni az egyházakat?
- tette fel a kérdést közösségi oldalán.
Úgy véli, a jelenlegi kormány élesen elutasítja az úgynevezett politikai tabukat, a politikailag korrekt beszédet.
Szerinte ezek a tabuk a liberális véleménydiktatúrát testesítik meg, egyúttal a nemzeti, konzervatív gondolat megvallásának ideológiai korlátozását jelentik
- tette hozzá bejegyzésében.
Sokaknak úgy tűnik, hogy mifelénk a legtöbb tabu az egyházakat, az egyházak társadalmi helyzetét, szerepvállalásukat, feladataikat vagy épp privilégiumaikat, továbbá az állami segédlettel és számolatlan közpénzzel megtámogatott újevangelizációs folyamatot veszi körül
- fogalmazott. Mint írja, a "fentieknek már puszta megemlítését is ellenséges, istentelen magatartásnak tekintik, amiért politikai kiátkozás, megbélyegzés, a megvádolt dehumanizálása a legcsekélyebb büntetés".
Az egyház két világ egyesülése. Az egyház egyfelől jelenti a „láthatatlan egyházat”, a lélek egyházát, a mennyei egyházat, amely a szentek közössége. De az egyház a látható egyház is, a hitben osztozó emberi közösség is, az e világi intézmény, amely – mint Szent Ágoston óta tudjuk – szentekből és bűnösökből áll. Amennyiben tehát emberi közösség is az egyház része, akkor az egyházhoz – értelemszerűen – hozzátartozik a tökéletlenség, a tévedés, a bűn és a rossz. Az isteni küldetést az ember sokszor csak töredékesen és tökéletlenül képes teljesíteni
- tette hozzá.
Úgy véli, "épp a fentiek miatt kísérte az egyház (minden egyház) életét számtalan vita, súlyos konfliktus, s ezért történtek meg az egyházszakadások, a szkizmák, és ezért születtek újabb és újabb egyházak, felekezetek, amelyek egymással is folyamatos vitákban álltak, és a közös hagyományt, Isten kinyilatkoztatott szavát eltérően értelmezték".
Gyurcsány Ferenc úgy gondolja, az egyházak kapcsán nem lehet véleményt nyilvánítani.
A tabuk ledöntése vonatkozik az egyházak működésének szabad megítélésére? Miért nem nyilváníthat véleményt a laikus társadalom akár e világi, ősi intézményekről, amelyeket emberek irányítanak és vezetnek? (..) Rendben van-e, hogy egyes egyházi intézmények különböző, más intézményeknek nem járó kedvezményeket kapnak? (..) Lehet-e vita tárgya, hogy sokak szemében a legnagyobb keresztény egyházak mintha inkább volnának az államhatalom intézményei, az e világi hatalom ideológiai erőforrásai, semmint az Isten teremtette ember irgalmas vigyázói?
Mint írja, a fentiek csak kérdések, nem állítások.
Ám szabad-e kérdezni? Szabad-e vitatkozni, szabad-e akár sokszáz vagy akár kétezer éves intézmények világi létmódjával szemben kritikai észrevételeket megfogalmazni? Avagy már a puszta kérdések felvetésétől egyházellenessé válik az ember?
Hozzátette:
Mert ha igen, akkor hogyan is értendő az a rendre ismétlődő orbáni álláspont, miszerint, ha bizonyos dolgok megvitatása nem engedélyezett, vagyis tabusított, akkor az a liberális véleménydiktatúra miatt van? Lenne tehát konzervatív, keresztény, orbáni véleménydiktatúra is?
A teljes bejegyzés itt olvasható:
23 hozzászólásarrow_drop_down_circle
Értitek-e egymás pajtiká-i!?!?
Azért nem szavazok a DK-ra mert nem akarom Gyurcsányt miniszterelnökként látni újra.
Szar nekem? Szar az egész országnak? Leszarom!
Nem akarom a túlmozgásos Gyurcsányt többé a hatalomban látni !!!
2006-ot, aki ilyen rosszul kezelte, annak vége !!!
Akkor te annak örülsz ,hogy emberek fognak megfagyni,éhen dögleni,a magára maradt embereknek nem lesz szociális támogatás? Gondolom annak is örülsz,hogy immáron az ország minden jelentős,sőt stratégiai ágazata szaroslőrincek,garancsik kezébe került?
Idézek a z ismerősöm villanyszámlájából :
-Felhasznált energia: 1820,- ft
-fizetendő: 8900,- ft
Érted e te meghülyített idióta,hogy mi a baj ?
Dehogy érted ! Neked az agyadra ment a göbbelsi propaganda !
Új hozzászólás