Elindult a forgalom a Lánchídon, Budapest és Magyarország büszkeségén – jelentette be Karácsony Gergely közösségi oldalán.
Fotó: Karácsony Gergely főpolgármester a Lánchíd felújított útpályájának megnyitóján 2022. december 16-án. Átadták az ideiglenes forgalomnak a felújított Lánchidat. A hídon egyelőre csak a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) járművei, valamint a taxik, a segédmotoros kerékpárok, a motorosok, a kerékpárosok, valamint a mikroközlekedési eszközöket használók közlekedhetnek, a gyalogosok a tervek szerint a jövő nyár végétől használhatják az átkelőt. MTI/Balogh Zoltán
Az elmúlt években rengetegen megígérték már a Lánchíd felújítását, mi meg is csináljuk. Pénteken átadtuk a Lánchíd megújult útpályáját, így elindulhattak rajta a buszok, a biciklisek, a motorosok és a taxik
- fogalmazott bejegyzésében.
Mint írja, ezzel a felújításnak azonban még nincs vége. A gyalogosok 2023 őszén vehetik birtokukba a hidat, miután teljesen elkészül.
Ez egy igazán különleges dátum, hisz jövőre ünnepli Budapest a 150. születésnapját. El se tudok képzelni jobb ajándékot, mint hogy átadjuk a fővárosiaknak a gyönyörűen felújított Lánchidat.
Így néz ki 60 ember helykihasználása a Lánchídon autóval, busszal és biciklin. Beszéljen a kép a szavak helyett
- írta korábbi bejegyzéséhez Karácsony.
12 hozzászólásarrow_drop_down_circle
Ott randevúzik a soros gyurika nyálasszájú hamukázó zsaidajával - de végre a tűzre a fényre kerűlnek!
Új hozzászólás