A szegedi eset Borsodban is megismétlődik.
Az RTL Híradójának riportja szerint a miskolci távhőszolgáltatást nyújtó cégnek is valószínű, hogy kötbért kell fizetnie az állami MVM-nek, mivel a tavalyi év utolsó hónapjaiban kevesebb földgázt használtak el annál, mint amit előre lekötöttek.
A szegedi Fűtőmű utcai távhőközpont
Fotó: Illusztráció/Google Street View
Mint ismert, a szegedi távhős cég is hasonlóan járt az elmúlt napokban, így emiatt ott is kötbérfizetés veszélye lóg az önkormányzat feje felett (mivel a távhőt szolgáltató Szetáv önkormányzati tulajdonban áll).
A két megyeszékhely önkormányzata az elszálló energiaárak miatt erős spórolási intézkedéseket vezetett be (amit a kormány elvárt a településektől a rezistámogatás ellenértékeként), ez és az eddig enyhe tél pedig együttesen azt eredményezte, hogy mindkét városban sokkal kevesebb földgázt használtak fel a távhőszolgáltató cégek, mint amennyit előre lekötöttek az állami MVM-nél.
Az MVM azonban kötbérezéssel bünteti a túl kevés és túl sok gázhasználatot (az előre lekötött mennyiséghez képest), a miskolci távhőcégnek két hónap után több mint 160 millió forintos kötbért kell fizetnie, a szegedi távhőcégnél ez az összeg 190 milliós. Ráadásul az állami energetikai cég korábban a teljes fűtési szezonra vonatkozóan számolta a kevesebb vagy több fogyasztást, ám tavaly ősszel átálltak a havi elszámolásra.
Az RTL Híradójának nyilatkozó szegedi alpolgármester, Kovács Tamás szerint nem lehet így tervezni, mert ha például februárban hideg idő lesz, akkor túlvételezésbe kerülnek majd, mert nem tudják felhasználni a decemberben megtakarított energiát.
Az RTL Híradója megkereste a kormányt is az ügyben, ám a kötbérrel kapcsolatban nem kaptak választ – csak annyit közöltek, hogy Szeged mekkora rezsitámogatást kapott.
20 hozzászólásarrow_drop_down_circle
Fején találtad a szöget.:)
Új hozzászólás