Cseh Katalin és Donáth Anna azt a javaslatot tették az Európai Bizottság felé, hogy a programon belül szabadítson fel forrásokat, amelyeket közvetlenül a hallgatóknak szán, és egy helyi irodán keresztül, vagy egy független harmadik fél segítségével végeztesse a pályáztatást – hasonlóan például a Norvég Alapoknál alkalmazott modellhez.

Cseh és Donáth szerint így lehetne a kormány megkerülésével Erasmus-pénzelhez juttatni a magyar diákokat

Fotó: Facebook

Nem a magyar diákok, hanem a kormány szegte meg a uniós forrásokhoz való hozzáférés szabályait – ne az ösztöndíjra pályázók igyák meg ennek a levét. Nem a magyar diákok hibája, hogy olyan egyetemen tanulnak, aminek a kuratóriumát a kormány fideszes politikusokkal töltötte fel. Ez a pénz nem ellopható – hanem az övék, a magyar fiataloké, akik soha vissza nem térő lehetőséget veszíthetnek, ha ezt a pénzt felfüggesztik

- írta friss bejegyzésében a Momentum uniós képviselője, Cseh Katalin, aki Donáth Annával arra kérte az Európai Bizottságot, hogy hozzon sürgős kiegészítő intézkedéseket, hogy a magyar diákok továbbra is hozzáférhessenek az Európai Unió Erasmus+ diákcsereprogramjaihoz.

Forrás: Ezalényeg

14 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
Toller Béla
@jesz: Sorold már ide, hogy külföldön az állam által felügyelt közalapítványokban kik azok az aktív politikusok és kormánytagok, akik döntési helyzetben vannak ! Ha egyet mondasz, már igazad van !
lusta
@jesz: Talán valamilyen konkrétumot kérhetnénk? Én is autóval járok, meg a szomszédom is. Nekem Trabantom van, neki Jaguar. Autó ez is, meg az is.
lusta
@Eladott Ország: Nem és nem. Itt az egész elcseszett ellenzéki megszólalás.
Az egész rendszert kell megszüntetni.
Néro2
@kulabombaafityiszre: Meg egyébként sem érdekel más országok mivel ezek itt lopnak meg minden nap. Többször is.
Meg ugye különben sem szólunk be más országok belügyeibe. :)
Eladott Ország
@jesz: ma, 14:45 ☻ A "magán" egyetem egyszerűen olyan egyetem, amelynek finanszírozása tandíjból, beruházásokból és magánadományozókból származik, nem az adófizetőkből. Ez azt jelenti, hogy csak egy kis maroknyi egyetem az országban valóban független a kormányzati támogatástól, mivel számos felsőoktatási programot, például a Pell-támogatást a kormány támogat, és az egyetemek a nonprofit státuszuk miatt jelentős adócsökkentést kapnak." A magyar egyetemek nagyrészt állami támogatást kapnak.
ómió
"Efftársias megoldáson dolgoznak" az efftársnők!

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.