A Párbeszéd az Alkotmánybírósághoz készül fordulni az akkumulátorgyárak szabályozása miatt.

Akkumulátorgyár: A Párbeszéd az Alkotmánybírósághoz fordul, az LMP rendkívüli parlamenti ülést kezdeményez
Fotó: Facebook / Ungár Péter

A párt társelnöke pénteki, budapesti, online is közvetített sajtótájékoztatóján azt mondta,

a Fidesz kitalálta, hogy egy akkumulátornagyhatalommá teszi az országot.

Szabó Rebeka kijelentette, hogy

ezek olyan veszélyes üzemek, amelyek elhasználják a vízkincset és az elektromos áram jelentős részét, mérgező anyagokkal terhelik a környezetet, valamint "nem tartják be a munkavédelmi előírásokat".

A képviselő szerint a kormány úgy enyhíti a szabályozásokat, hogy "ne kelljen ezeknek az ázsiai multicégeknek odafigyelniük a környezetre, sem a munkavállalói jogokra".

A kiemelt beruházásokról szóló törvény korábban is lehetővé tette, hogy mind a társadalmi egyeztetésre, mind a környezetvédelmi szabályokra "fittyet hányhatnak", csütörtökön pedig megjelent egy kormányrendelet, ami a területrendezési szabályozás alól ad kivételt, "különösen az akkumulátorgyáraknak" – fogalmazott Szabó Rebeka.

A politikus úgy értékelt: így az egészséges környezethez való jog és a jövő nemzedékek érdekei is sérülnek.

Az Országgyűlés rendkívüli ülésének összehívását kezdeményezi az LMP az akkumulátorgyárak ügyében

- közölte az ellenzéki párt szóvivője pénteken Budapesten.

Süveg Anna – az LMP Facebook-oldalán is követhető sajtótájékoztatón – azt mondta, a rendkívüli ülés összehívásával azt akarják elérni, hogy a kormánypártok vállalják a vitát, mondják el érveiket, ne "sunnyogva", az emberek feje felett adják el az ország jövőjét néhány külföldi nagyvállalatnak.

A szóvivő azt mondta,

az akkumulátorgyárak visszafordíthatatlan károkat okoznak, ha egyszer működésbe lépnek, évtizedeken keresztül szívják el a vizet az aszályok korszakában és emésztik fel az energiát az energiaválság idején.

Hozzátette:

a Fidesz továbbra sem tett le tervéről, hogy Magyarországot a veszélyes és környezetszennyező akkumulátorgyárak nagyhatalmává tegye.

A debreceni "gigaberuházás" nemrég kapott új engedélyeket, épül a gyár Győrben, elkezdődött az engedélyezés Fóton, megdupláznák a gödi Samsung-gyár teljesítményét – sorolta a példákat.

Felidézte azt is, hogy csütörtökön hozták nyilvánosságra azt a jogszabálytervezetet, miszerint a kormány ezen beruházások esetében felmentést adna az önkormányzati településrendezési követelmények alól.

A szóvivő szerint mára egyértelművé vált, hogy a Fidesz nem meghallgatni, hanem elhallgattatni szeretné az embereket.

Közölte, Magyarországból sosem lesz akkumulátorgyártó-nagyhatalom, mint ahogy Banglades sem lett ruhagyártó-nagyhatalom attól, hogy a világcégek ott gyártatják ruháikat szennyező módon és az alacsony béreket kihasználva.

Süveg Anna hozzátette: attól, hogy kínai vagy dél-koreai cégek Magyarországon gyártatják termékeiket, nem Magyarország, hanem Kína és Dél-Korea lesz nagyhatalom.

Forrás: MTI

4 hozzászólásarrow_drop_down_circle

jáger laszló
Hiába állítja a beruházó,hogy az akku gyártás környezetbarát,,patikatisztaságú és steril,
emberi szervezetre nem káros.oldószermentes technológia,mert ezt 1XŰN nem hiszem L!!
Az eddigi tények mást bizonyítanak a világban..
Persze a robotizált területekre ez nem biztos,hogy igaz!!!??
csak ennyi
barátilag
J.L.
rokker33
Gondolom azért a telefon laptop kamera mega rengeteg akkumulátorral működő elektromos dolgok ott lapulnak a zsebükben házaikban ezeknek a képmutató senkiháziaknak! Más országokban sem szennyezik a vizet,de lényegében teljesen mindegy hogy a rágcsálók mit akarnak lesz akku gyár! 100%
ómió
Viszont, efftársak! Indokoljátok, ám, meg, hogy az akkugyár miért "zöld" Németországban és ugyanaz miért vörös (posztó) Magyarországon! Meghazudni nem lesz elég!
Edebácsi
Az akkumulátorgyár nem ördögtől való, és nem bírósági téma. Normális esetben - állami beruházásik esetén - különböző szakmák felvetnek különbözó fejlesztési (! -és nem beruházási!) irányokat, melynek alapján szakmai minisztériumok meghatároznak fejlesztési célokat. Ezeket szakértők megvizsgálják, elképzeléseket alakítanak ki beruházásokra, és megvizsgálják az adott területen a világban folyó kutatásokat, fejlsztéseket (Ehhez szakismeret kell!). Ezek alapján felmérik a szükséges beruházások területi,munkaerőellátási, környezetvédelmi és szociális kihatásait, és ezután alakítják ki a beruházás kereteit, vizsgálják meg a lehetséges beszállítók körét, k9rnyezettanulmányokat készítenek, majd, ha minden stimmel, VERSENYEZTETIK A BESZÁLLÍTÓKAT.
Nálunk mi valósult meg ebből?! (Semmi) - No, iez az akkumulátorgyár problémája.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.