Az Európai Bizottság javaslata értelmében a miniszterek és államtitkárok után további kormánypárti politikusoknak kellene távozniuk az egyetemi kuratóriumokból – írja a Népszava.hu.
Köztük van Süli János fideszes parlamenti képviselőnek, aki jelenleg a Dunaújvárosi Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumának elnöke. A Szegedi Tudományegyetemen Trócsányi László, a Fidesz európai parlamenti képviselője kényszerülhet távozásra a kuratóriumból, az Állatorvostudományi Egyetemen pedig Bajkai István és Fazekas Sándor fideszes országgyűlési képviselők. A Neumann János Egyetemen búcsút inthet kuratóriumi elnöki megbízatásának Lezsák Sándor, az Országgyűlés fideszes alelnöke is. Érintett lehet továbbá Schanda Tamás, Novák Katalin köztársasági elnök kabinetfőnöke és a KDNP alelnöke, valamint Mészáros József, a KDNP pártalapítványának vezetője is, mindketten a Nyíregyházi Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumának tagjai.
Fotó: 123RF.com
Gulyás Gergely kancelláriaminiszter egy hónapja, február 9-én jelentette be, hogy február 15-étől minden, az egyetemi vagyonkezelő alapítványok kuratóriumaiban ülő miniszter, így Varga Judit, Varga Mihály, Lantos Csaba, Lázár János, Nagy István, Szijjártó Péter, Navracsics Tibor is lemondott a vagyonkezelői alapítványok kuratóriumainak éléről. Gulyás akkor úgy fogalmazott:
„Azt várjuk, hogy minden kormányzati tisztviselő járjon el így, tehát ez vonatkozik az államtitkárokra, helyettes államtitkárokra, közigazgatási államtitkárokra, miniszteri biztosokra, kormánybiztosokra”.
A lista viszont jelentősen bővülhet az említett neveken túl is. Amennyiben a pártpolitikusok mellett az állami intézmények tisztviselői is bekerülnek ebbe körbe, távozásra kényszerülhet a Pannon Egyetem kuratóriumának éléről Birkner Zoltán, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke, akit nem sokkal Navracsics Tibor miniszter lemondása után neveztek ki kuratóriumi elnöknek. Hasonló sors várhat a Neumann János Egyetemen kurátorkodó Bánkuty Tamás Józsefre, a Magyar Nemzeti Bank munkatársára és Csizmadia Norbertre, a Magyar Nemzeti Bank Pallas Athéné Domus Meriti Alapítványának kuratóriumi elnökére, és Kovács Erikára, a Magyar Nemzeti Bank Békéltető Testületének elnökére (Miskolci Egyetem) is.
Arról, hogy eddig kik mondtak le, a Népszava.hu oldalán olvashatnak.
16 hozzászólásarrow_drop_down_circle
Bocsi, de...
A miskolci azt hiszem DK-s, vagy mszp-s lemondott már!?
A jó édes Qrva anyátokat...:(((((((
Arról bezzeg kussoltok!!!
Kezditek nagyon kihúzni a gyufát!...:(
(Na mindjárt jön "csak úgy" a félkegyelmű és jól megmondja nekem...bruhahaha...)
"Az Európai Bizottság és a tagállamok ugyanis világosan közölték, hogy az alapítványoknál az ott ülő, törvényhozói szerepkörben lévő politikusokkal van a baj, akik miniszterként, államtitkárként vagy képviselőként közvetlenül hathatnak a forráselosztásokra, míg az érintett vagyonkezelő szervezetek haszonélvezők lehetnek, továbbá a kuratóriumokban közbeszerzési ügyekben is döntés születik."
telex.hu/belfold/2023/02/09/modellvaltas-egyetem-europai-unio-miniszterek-erasmus-kormanytagok-allamtitkarok
Ezt azt jelentené, hogy aki választást nyer, az nem vállalhat közfeladatot..???
Nonszensz ember!
Agyrém amit kitaláltatok!
Elfelejtettem:
(Na mindjárt jön "csak úgy" a félkegyelmű és jól megmondja nekem...bruhahaha...)
Jogos a tiltakozás!
De ezt visszavonták. innentől kezdve mi a baj? A demokrácia??? Ne má!!!
(Na mindjárt jön "csak úgy" a félkegyelmű és jól megmondja nekem...bruhahaha...)
bruhahaha
Ki is szálltam! csá!
Sírni azért nem kell!!
csak ennyi
barátilag
J.L.
Új hozzászólás