A kamara szerint ez is azt mutatja, hogy a magyar egészségügyet csak a dolgozók önkéntes munkája tartja életben.
Egyre súlyosabb dolgokat követnek el az egészségügy irányításáért felelős személyek. Forrás: Pixabay
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) szerint több megyében próbálják önkéntes munkára kényszeríteni az egészségügyi dolgozókat. Miskolcon a kórház főigazgatója levélben adott utasítást az orvosok jogait korlátozó törvénysértésre. A Veszprém vármegyei irányító intézmény pedig utasításba adta, hogy
Azon időszakban, amelyben a munkavállalóval önként vállalt többletmunka megállapodás nem áll fenn – akár azért, mert megkötésre sem került, akár azért, mert felmondás következtében megszűnt – az érintett munkavállalót szakterületi támogatás, illetőleg fix díj címén juttatás nem illeti meg.
Mivel az egészségügyi dolgozók nem kényszeríthetőek többletmunka vállalására és a jogszabályok azt is tiltják, hogy közöttük az önként vállalt többletmunka alapján tegyen különbséget a munkáltatójuk, a kamara álláspontja szerint a fenti utasítás, amelyet veszprémi intézetek szervezeti és működési szabályzatába is beiktattak, törvénysértő – írja a HVG.
A központosított döntéshozatal nincs tekintettel a helyi munkaerőhelyzetre, a gyógyítók szempontjaira. A betegek ellátási biztonsága folyamatosan sérül amiatt, hogy kimerült, túlhajtott orvosok és szakdolgozók végzik ellátásukat. Az egészségügyi ellátórendszer működéséhez valódi, szakmai alapokon nyugvó, átlátható átalakítási terv szükséges, nem látszatreformok
– írja a közlemény.
A MOK tiltakozást indított az egészségügyi reform alaposabb átgondolásáért, és ennek jegyében arra buzdította a háziorvosokat, hogy ne írják alá az új ügyeleti rendszerre érvényes szerződéseket, a kórházi doktorokat pedig arra, mondják fel az önkéntes túlmunka-szerződéseiket. Erre válaszul a kormány átnyomott az Országgyűlésen egy törvényt, amelyben eltörölték a kötelező kamarai tagságot.
A Publicus Intézet friss közvélemény-kutatása szerint a magyarok többsége egyetért az orvosok tiltakozásával. Még a fideszesek 43 százaléka is úgy látja, hogy a doktorok a betegbiztonság javításért küzdenek, és csak 33 százalékuk tartja felelőtlennek a tiltakozást.
11 hozzászólásarrow_drop_down_circle
Még szerencsére nincs olyan törvény, lehetőség, hogy 5 hét alatt valamelyik párt tótumfaktumból szakorvos legyen! :-))
Tehát hazugság az egész!
Ráadásul képtelenség!
Az ellenzék most az orvosokat felhasználva küzd, mint sertés a jégen.
Unalmas má ba+!
kedves fidesz hívek, gondolom majd az infarktusotok alkalmával is elégedettek lesztek a fidesz egészségügyi politikájával! -ha nem,akkor az pech..
Új hozzászólás