Potápi Árpád nemzetpolitikáért felelős államtitkár az 1848-as forradalom és szabadságharc örvén magyarázott Calgaryban a béke fontosságáról.
A magyar szabadságszerető nép, 1848 forradalmi lelkülete ezért talált otthonra olyan gyorsan minden magyar szívében – jelentette ki a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára helyi idő szerint szombaton Kanadában, Calgaryban, a magyar közösség március 15-i ünnepségén az MTI híre szerint.
Fotó: Facebook/Potápi Árpád János
Potápi Árpád János hangsúlyozta, hogy a magyarság lelke abban a szabadságban gyökerezik, amelyet Szent István óta óhajt minden nemzedék. Felhívta a figyelmet arra, hogy ugyanakkor ma Erdélyben és Kárpátalján is csorbul a magyarok szabadsága. A szabadság csorbulásáról van szó, amikor ellehetetlenül az anyanyelvi oktatás, és akkor is, amikor a nemzeti jelképek használatát korlátozzák – mutatott rá.
Kiemelte, hogy "különösen a kárpátaljai magyarság van ma veszélyben és életveszélyben, mert olyan háborúba viszik el a magyarokat, ami nem a mi háborúnk". "Elítéljük Oroszország katonai agresszióját, de az Ukrajna területi integritása és szuverenitása ellen indított támadás nem lehet indok arra, hogy a magyar nemzeti kisebbség jogait csorbítsák" – fogalmazott. Hozzátette, hogy Magyarország történetének legnagyobb humanitárius akcióját indította el Ukrajna megsegítésére, de közben nem mond le a Kárpátalján élő őshonos nemzetrészéről.
A nemzetpolitikáért felelős államtitkár hangsúlyozta, "ma első és legfontosabb álmunk a béke". 2010 előtt álom volt a magyarság egysége is, ma pedig elmondható, hogy a magyarság egységes – fűzte hozzá. Az elmúlt évek legfontosabb eredményének nevezte, hogy a nemzeti összetartozás érzését sikerült megerősíteni mindenhol a világon, ahol magyar emberek élnek. "Tesszük ezt azért, mert valljuk, hogy minden magyar felelős minden magyarért" – fogalmazott.
Felidézte, hogy a magyarság történelmének legkiemelkedőbb pillanataiban élte meg ezt az összetartozást, ilyen meghatározó pillanat, ilyen esztendő volt 1848 és 1956, valamint bizonyos szempontból ilyen volt 2010 is, amely egy új időszámítás kezdetét jelentette a nemzetpolitikában.
Potápi Árpád János az ünnepségen és táncbemutatón köszönetet mondott a Kanadai Magyar Kulturális Tanácsnak, amiért összefogott a kárpátaljai magyarokért, és csatlakozott a segítségnyújtáshoz. Emellett köszönetét fejezte ki azért a szerteágazó munkáért, aminek révén a kanadai magyarság a magyar diaszpóra egyik legaktívabb közösségeként működik.
Calgaryban a március 15-i megemlékezés keretében szombaton mutatták be a Nemzeti Összetartozás Táncegyüttes táncjátékát, amelyet a Nemzeti összetartozás éve alkalmából állítottak össze, és amelyet Kanada legjobb magyar néptáncosai adnak elő.
29 hozzászólásarrow_drop_down_circle
Egyébként meg magyar nemzetiségü ukrán állampolgárok akikre az ukrán törvények vonatkoznak.
Ha tudod és úgy pofázol akkor egy aljas szar szemét úszító vagy potápi,ha meg nem tudod akkor húzz a vérbe ebből a beosztásból potápi.Bár gyanítom az első a helytálló.
Tényleg hülye vagy!
„Szeretnék hálás köszönetet kifejezni a magyar embereknek, magyar önkénteseknek, hogy segítik Ukrajna fegyveres erőit. Az Ön segítsége ebben a nehéz időszakban nagyon fontos számunkra, közelebb hozza a győzelmet. Ez a népeink közötti barátság szimbóluma – függetlenül attól, ahogy az ellenség próbál egymás ellen hangolni minket” – mondta Fegyir Sándor.
Az adományozott zászló az 1956-os magyar forradalom jelképe, amikor a magyarok felkeltek az orosz megszállás ellen. A lázadók faragott kommunista címeres magyar zászlót használtak - ez a zászló a magyarok szabadságharcának az orosz megszállókkal szembeni szimbólumává vált.
Alexandra Csizmadia Magyarország Nagy Követe átvette a zászlót a „lövészárok professzorától”.
Csak ennyit a pontosság kedvéért!
barátilag
J.L.
Fontosnak tartotta kiemelni,hogy a 2010s fidexes rendszerváltást mint történelmi eseményt
1848-ról esett a legkevesebb szó!!
csak ennyi
barátilag
J.L.
J.L.
m.nyest.hu/hirek/mergeskigyo-vagy-merges-kigyo-br-vajon-on-eltalalja
Szép napot!
Új hozzászólás