Durván jártak el a hatóságok.

Letartóztattak több tucat újságírót Fehéroroszországban – megdöbbentő, hová fajult a helyzet

Őrizetbe vettek a minszki Szabadság téren csütörtökön két tucat újságírót, akik a fehérorosz fővárosban zajló tüntetésekről tudósítottak – közölte a tut.by független hírportál. Az újságírókat egy kisbusszal szállították el, a rendvédelmi szervek közlése szerint az irataik ellenőrzése végett.

A hatósági őrizetbe kerültek között volt a tut.by helyi hírportál több munkatársa és a TASZSZ orosz hírügynökség fotóriportere is. A Reuters hírügynökség szemtanúkra hivatkozva közölte, hogy az újságírók telefonjait és iratait elkobozták.

Olha Csemodanova belügyi szóvivő időközben kiadott közleményében hangsúlyozta, hogy az újságírókat nem vették őrizetbe, mindössze igazoltatás céljából kísérték őket a kerületi rendőrkapitányságra, annak ellenőrzésére, hogy valóban jogszerűen végzik-e tevékenységüket. Telegram-oldalán a szóvivő hozzátette, hogy a regisztrált sajtóorgánumok munkatársait és a külügyminisztériumnál akkreditált külföldi újságírókat elengedik.

Közben a fehérorosz ellenzék Koordinációs Tanácsa csütörtökön közzétett állásfoglalásában – Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentésére reagálva – elfogadhatatlannak nevezte azt, hogy Oroszország bármiféle fegyveres erőt hozzon létre fehéroroszországi bevetés céljából. Putyin közölte, hogy a fehérorosz elnök kérésére Oroszország tartalékot hozott létre rendvédelmi erőiből, hogy „szükség esetén” segítséget nyújtson Fehéroroszországnak.

Az ellenzéki testület hangsúlyozta: mindez a nemzetközi jogba ütközik és sajnálatos, hogy ezt az erőt Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök kérésére hozták létre. A Koordinációs Tanács közölte azt is, hogy nem fogadnak el külföldi segítséget és sem közvetlenül, sem pedig közvetetten nem vesznek részt ilyen támogatás szétosztásában.

A nap folyamán szimpátiatüntetést tartottak Lukasenka elnök hívei Minszkben: pár százan voltak mindössze.

Az ellenzéki tüntetést az késő délutáni órákban a fehérorosz rendőrség különleges alakulata (OMON) el kezdte feloszlatni. A beszámolók szerint az OMON tagjai felszólították a jelen lévő újságírókat, hogy álljanak el az útból.

A tüntetésen több ezren vettek részt. Az OMON nem vetett be tömegoszlató eszközöket, a biztonságiak láncot alkotva szorítják ki az embereket a térről.

Forrás: 24.hu

Kép: Pixabay

5 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Jozefina
És a világ némán tűri a diktatúrát??!!! Miért nem hallani pl. markáns EU szankciókról Lukasenka ellen??!!
advocat
@Shikari: Tudod ez Hitler/Sztálin ellen sem ment. És ők azért diktátor ok voltak? Vagy szerinted nem?
Eriksson
Nem fog történni semmi drasztikus változás. Az Eu, meg más országok gazdasági, kereskedelmi egyezményeket Lukasenkóval kötöttek, azok teljesülésének ö a garanciája. Hogy a nép hogy hőbörög, az más lapra tartozik.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.