Kiderült, hogy valójában nem 3 hónappal később, hanem 1 nappal hamarabb kötött vakcinaszállítási szerződést az Európai Bizottság a brit-svéd AstraZenecával, mint maga a brit kormány, ráadásul pontosan ugyanolyan feltételeket tartalmaz mindkét szerződés, azaz ilyen értelemben sem került hátrányba az EU. Az is kiderült, hogy a Pfizer eredeti „utolsó árajánlatát” 71%-kal le tudta alkudni a Bizottság a közös uniós ártárgyalások során. Ez a három friss fejlemény egészen más megvilágításba helyezi azokat a kritikákat, miszerint teljes kudarc lenne az uniós közös vakcinabeszerzési stratégia. A két legnépszerűbb kritika a 27 tagállam nevében intézett közös uniós vakcinabeszerzéssel szemben az, hogy túl lassan reagált az Európai Bizottság és rossz feltételeket tudott csak kialkudni a gyártókkal szemben. Ezekkel teljesen szembemennek azok a tények, amelyek csak a minap váltak ismertté, mégpedig az alábbi formában: Bár még január végén is azt hangoztatta újságírói kérésekre a brit...
(Forrás: portfolio.hu, lusta által)
26 hozzászólásarrow_drop_down_circle
Ha már a V4-el van tele hivatkozási duma, akkor legyen itt a cseh honlap. dettó ugyanolyan áltlátható, és napra kész.
koronavirus.mzcr.cz/
Ezek után milyen bizalommal, hittel forduljon az ember a Soros-bérenc föld-trafik tolvaj ártunk és qurmányunk kinyilatkozásai ügyében? Igen, ezek kinyilatkozások és nem egy széleskörű tájékoztatás. Direkt nem hoztam a német és osztrák példákat, mert erre csak hümmögnének az emberek. V-4-es példák ezek.
A korábbi adatokhoz akkor hozzátenném, hogy a lengyeleknél eddig 4125 adag került a kukába, és az oltás után 2611 nem kívánt, előre nem látható mellékhatás lépett elő. Na ilyenkor aztán, ha perre kerül a sor, az uniós beszerzésű oltóanyaggyártók perelhetőek, de az orosz és a kínai nem.
Új hozzászólás