A magyar férfi kézilabda-válogatott 27-23-ra kikapott az Európa-bajnok és olimpiai bronzérmes német csapattól a franciaországi világbajnokság C csoportjának első fordulójában, pénteken Rouenban.

A mérkőzés elején tartotta a lépést esélyesebb ellenfelével a magyar együttes (6-5), de a 12. percet követően egyre nagyobb fölénybe és előnybe kerültek a németek. Nagy László bokarándulás miatt kivált a játékból, később sem térhetett vissza a pályára, további szereplése az újabb orvosi vizsgálatok eredményétől függ.

Az első félidő végén szétesően kézilabdázott Javier Sabaté szövetségi kapitány együttese (16-11), ezért némileg meglepő volt, hogy a szünet után felzárkózott (16-15), szinte a legvégéig jól tartotta magát, de egyenlítenie nem sikerült.

A magyar válogatott következő ellenfele az Európa-bajnoki bronzérmes horvát csapat lesz szombaton 20.45-től.