A magyar sportoló nem sokkal csúszott le róla, hogy ezúttal is dobogós legyen.

A világbajnoki bronzérmes Baji Balázs negyedik helyen zárt 110 méteres gátfutásban az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat vasárnapi, birminghami versenyén.

A viadal honlapja szerint a magyar sprinter ezúttal 13.47 másodperces idővel ért célba, aminél hárman, az idei vb-5. amerikai Aries Merrit (13.29 másodperc), a független színekben induló, világbajnoki ezüstérmes orosz Szergej Subenkov (13.31 mp), valamint a szintén amerikai Devon Allen (13.40 mp) futott jobbat.

Eredmény (a verseny honlapjáról):

A barbadosi Shane Brathwaite-et és a francia Garfield Darien-t rossz rajt miatt kizárták, így mindössze heten értek célba – számolt be róla az MTI.

A magyar sportoló augusztus 8-án írt történelmet, amikor magyar atléták közt elsőként állhatott futószámban világbajnoki dobogóra. Akkor harmadik helyen végzett 13.28-as idővel a jamaicai Omar McLeod (13.04) és az orosz Szergej Subenkov (13.14) mögött.

Címlapkép: MTI/ EPA, Franck Robichon