A Bajnokok Ligája negyeddöntőjében az egyik csapat tudott fordítani a háromgólos hátrányból.

Az AS Roma 3-0-ra megverte a Barcelona csapatát kedd este a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, ezzel bejutott a legjobb 4 csapat közé. A másik keddi mérkőzésen a Manchester City nem tudott fordítani a Liverpool ellen, így Jürgen Klopp csapata ment tovább az elődöntőbe.

Egészen elképesztő: a Roma kiütötte a Barcelonát a Bajnokok Ligájából

Aleksandar Kolarov, az AS Roma (j) és Lionel Messi, az FC Barcelona játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágó mérkőzésén a római Olimpiai Stadionban 2018. április 10-én. (MTI/AP/Andrew Medichini)

Nagy hátrányból indult mindkét hazai csapat a BL-negyeddöntők visszavágóján, (a Manchester City Liverpoolban kapott egy hármast, a Roma 1-4-es vereséget szenvedett Barcelonában), és végül a római csapatnak sikerült ledolgozni a jelentős hátrányt.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók:

Roma – Barcelona 3–0, összesítésében 4-4, idegenben lőtt góllal a Roma ment tovább

gól: Dzeko (6.), de Rossi (56.), Manolasz (82.)

Manchester City – Liverpool 1–2, összesítésben 1-5

gól: Jesus (2.), illetve Szalah (56.) és Firmino (77.)