Tizenkilenc arany-, 17 ezüst- és 28 bronzérmet nyertek a magyarok a kadét és junior korosztály olaszországi kick-box világbajnokságán.

Tizenkilenc magyar aranyérem az utánpótláskorúak kick-box vébéjén

Fotó: nvesz.hu

A hazai szövetség vasárnapi beszámolója szerint a sportág történetének eddigi legnagyobb – 65 ország 1800 versenyzőjét felvonultató – utánpótlás vb-jén a több mint százfős magyar válogatott az oroszok mögött a második helyen végzett az éremtáblázaton.

A 10-18 éves tehetségek közül kiemelkedett Bálint Martin, aki egymaga négy aranyat gyűjtött: egyéniben mind a három tatamis szabályrendszerben győzni tudott, és részese volt a világbajnoki címet nyert kadétcsapat sikerének is.