Brazília 2-0-ra nyert Uruguayban a dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozat negyedik fordulójában, így továbbra is hibátlanul áll a kontinens csoportjának első helyén.

A mérkőzés végeredménye már az első félidőben kialakult, a brazil együttesben Arthur a 33. percben volt eredményes, míg Richarlison a 45. percben vette be a hazaiak kapuját. A több játékosát – így a koronavírusos Luis Suárezt is – nélkülöző Uruguay tíz játékossal fejezte be a találkozót, mert Edinson Cavanit a 71. percben kiállították.

Argentína szintén idegenben nyert 2-0-ra, a Peru elleni összecsapáson a végeredmény ugyancsak kialakult a szünetig. Az első félidő közepén 11 perc alatt Nicolás González, majd Lautaro Martínez szerzett gólt.

Ecuador otthon 6-1-re kiütötte Kolumbiát – a hazaiak a 9. percben már 2-0-ra, majd a szünetben 4-1-re vezettek –, és a hajrában úgy növelte a különbséget, hogy már emberhátrányban volt.

A mezőnyben már nincs pont nélküli csapat, miután Venezuela nyert, Bolívia pedig döntetlent játszott.

Eredmények, 4. forduló:

Uruguay-Brazília 0-2 (0-2)

Peru-Argentína 0-2 (0-2)

Ecuador-Kolumbia 6-1 (4-1)

Venezuela-Chile 2-1 (1-1)

Paraguay-Bolívia 2-2 (1-2)

Az állás: 1. Brazília 12 pont, 2. Argentína 10, 3. Ecuador 9, 4. Paraguay 6 (6-5), 5. Uruguay 6 (7-7), 6. Chile 4 (6-6), 7. Kolumbia 4 (6-11), 8. Venezuela 3, 9. Peru 1 (4-10), 10. Bolívia 1 (5-12)

Az első négy helyezett közvetlenül kijut a 2022-es, katari világbajnokságra, az ötödik pedig pótselejtezőt játszik.