Kovács Bálint, a H-Moto Team gyorsaságimotorosa teljesítette a hétvégén rendezett La Mans-i 24 órás világbajnoki futamot.

A H-Moto Team hétfői beszámolója szerint a 19 éves magyar pilóta – aki az egész mezőny legfiatalabb tagja volt – a Wojcik Racing Team versenyzőjeként szerepelt élete első 24 órás versenyén. Egyik csapattársa, Sylvian Barrier már az első körben balesetet szenvedett, ezért Kovács a lengyel Artur Wielebskivel teljesítette a távot úgy, hogy az ellenfeleknél hárman válthatták egymást. Párosuk összetettben a 29., míg kategóriájukban, az EWC-ben a pontszerző tizedik helyen zárt.

Kovács összesen 500 percet töltött a pályán, ezalatt 1400 kilométert tett meg, ami 11 felmenetelből 335 teljesített körnek felel meg. A legjobb körideje 1:39.099 perc volt, ami az egész mezőnyt tekintve a tizedik legjobb idő.