Szalai Ádám egy gyönyörű akció végén csodálatos gólt fejelt az első félidő 11. percében.

Szerda este Münchenben a továbbjutásért lépett pályára a német és a magyar válogatott az Európa-bajnokságon szakadó esőben. Németország 3, Magyarország 1 ponttal várta a meccset. Németországnak egy döntetlen is elég a továbbjutáshoz, de Magyarországnak nyerni kell.

A magyar válogatott remekül kezdett a meccs elején: Nego készített le egy labdát Sallainak, aki tökéletesen adott be. Érkezett Szalai, és gyönyörű mozdulattal gólt fejelt.

Szenzáció! Szalai csodafejesével vezetünk a németek ellen Münchenben: Németország–Magyarország 0-1 a félidőben

Szalai Ádám gólja a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának utolsó fordulójában játszott Németország – Magyarország mérkőzésen a müncheni Allianz Arénában 2021. június 23-án. MTI/Kovács Tamás

Közben Ronaldo 11-esével vezetnek a portugálok a franciák ellen a Puskásban.  Itt több tízezer magyar szurkoló van, Münchenben 2500. Szalai góljánál óriási volt az öröm a Puskásban. Morajként indult, majd felzúgott a Ria-ria, Hungária, miközben csendesen csordogált a francia-portugál, a két csapat tábora pedig nem tudta, mi történhetett, aztán kiírták a kivetítőre is a német-magyar eredményét, sokaknak csak akkor derült ki, hogy vezetnek a magyarok Münchenben. Reméljük, ez így marad a meccs lefújása után is!

Forrás: origo.hu, 24.hu, Index.hu, 444.hu

Címlapkép: MTI/Kovács Tamás