A MotoGP 42 éves legendája hivatalosan is bejelentette a visszavonulását, akinek a neve eggyé vált a motorsporttal.

Ennyi volt: Visszavonul a sportág legnagyobb legendája
Kép:Instagaram

A csütörtök délutánra összehívott rendkívüli sajtótájékoztatón jelentette be Valentino Rossi, hogy a szezon végén elhagyja a királykategóriát.

Szóba került az is, hogy jövőre a saját, VR46 nevű csapatánál fog versenyezni Ducati-motorral, helyette azonban a visszavonulását jelentette be.

A MotoGP élő legendája elképesztő pályafutást tudhat maga mögött. A motorsport világában az egyik legelismertebb és legsikeresebb versenyzőnek tartják, ugyanis hétszer sikerült világbajnoki címet nyernie a legmagasabb kategóriában.

414 nagydíjrajtból 115 győzelmett szerzett, ebből 89-et a királykategóriában, és 235-ször állhatott dobogóra.

A rengeteg rekord ellenére az utóbbi időben nem sikerült jobb formába lendülnie, így tavaly elveszítette a gyári Yamahás ülését is.

Forrás: Tények
Címlapkép: Instagram