A magyar versenyzők négy érmet, közte három aranyat nyertek a koppenhágai kajak-kenu világbajnokság vasárnap délutáni 5000 méteres döntőiben, így a küldöttség 18 dobogós hellyel, hat elsővel, nyolc másodikkal és négy harmadikkal zárta a vb-t.

Kajak-kenu vb – Három arany is volt vasárnap 5000 méteren, 18 éremmel zártak a magyarok

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A leghosszabb távon a kajakosoknál Kőhalmi Emese és Noé Bálint is győzött, míg a férfi kenusoknál Adolf Balázs lett a világbajnok, Kisbán Zsófia pedig másodikként ért célba a nőknél.

Az olimpiai számokat tekintve egy aranyat, négy ezüstöt és egy bronzérmet szerzett Hüttner Csaba szövetségi kapitány csapata a dán fővárosban.