Joao Nunes fejesgóljával győztek.

A Puskás Akadémia 1-0-ra legyőzte a Fradit, ezzel egy pontra megközelítette a címvédőtFotó: MTI/Vasvári Tamás

A Puskás Akadémia Joao Nunes fejesgóljával 1-0 arányban legyőzte a címvédő és listavezető Ferencvárost, akik a 24. perctől emberhátrányban játszottak – adta hírül az MTI. A labdarúgó OTP Bank Liga 4. fordulójából elhalasztott – és csütörtökön pótolt –mérkőzés eredményével a Puskás Akadémia egy pontra felzárkózott a tabellán.

OTP Bank Liga, 4. forduló: Puskás Akadémia FC – Ferencvárosi TC 1-0 (1-0)

Pancho Aréna, 2161 néző, v.: Bognár T.

gólszerző: Joao Nunes (45+4.)

kiállítva: Besic (24.)

sárga lap: Gera (88.), Szolnoki (90.), Slagveer (92.), illetve Besic (15., 24.), Civic (92.), Blazic (lefújás után)

A hazai csapat kezdte veszélyesebben a mérkőzést, sorra alakította ki a helyzeteket a vendégkapu előtt. A Ferencváros körülményesen, lassan futballozott, majd a félidő közepén Muhamed Besic második sárga lapját követően tíz főre fogyatkozott. Az emberelőny inkább a Puskás Akadémiát zavarta meg, de aztán a felcsútiak a szünet előtti utolsó pillanatokban egy sarokrúgást követően megszerezték a vezetést.

A fordulást követően megélénkült a játék,

elsősorban az FTC jóvoltából, amely emberhátránya ellenére folyamatosan támadott. A Puskás Akadémia jobbára védekezett, és a megszerzett labdákkal próbált veszélyeztetni. A hajrában elkeseredetten rohamozott a Ferencváros az egyenlítés érdekében, de a hazai gárda a lefújásig megőrizte előnyét.