Szoboszlai Dominik és Sallai Roland kő-papír-ollóval döntötték el, ki lője a Kerkez megtaposásáért ítélt tizenegyest az észtek elleni meccsen csütörtök este. A játékot Sallai Roland nyerte, de kihagyta a büntetőt. És bár végül a magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte Észtországot, a találkozó után Szoboszlai és Sallai is komoly kritikákat kapott, többek közt Marco Rossi szövetségi kapitánytól is, amiért a kő-papír-olló játékkal döntötték el, melyikük rúgja a megítélt tizenegyest. Szoboszlai szerint nem az egójuk miatt estek túlzásba.
Szoboszlai Dominik, a magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya elégedett volt azzal a játékkal, melyet az együttes mutatott az észtek ellen csütörtök este 1-0-ra megnyert barátságos mérkőzésen, ugyanakkor kiemelte, "mindig van előrelépési lehetőség", és a következő napokban ezen fognak dolgozni.
Az RB Leipzig légiósa a találkozó után úgy fogalmazott, a csapat kipróbált egy új taktikát, ennek a megvalósítása az összecsapás bizonyos szakaszaiban sikerült, máskor kevésbé.
Mivel ez volt az első alkalom, valószínű, hogy legközelebb már jobb lesz, mert tudjuk még gyakorolni, tudunk rá edzeni
- jelentette ki a 22 éves középpályás.
A Sallai Roland által kihagyott tizenegyesről, illetve arról, hogy előtte kő-papír-olló játékkal döntötték el, melyikük rúgja a büntetőt, Szoboszlai azt mondta, "ez nem az egóról szólt".
Mindketten szerettük volna elvállalni, én pedig nem akartam azt sugallni csapatkapitányként, hogy önző vagyok és nem rendelem alá magam a csapatérdeknek. Valahogy döntenünk kellett, ő rúgta, kihagyta, de majd a következőt be fogja rúgni. Szerintem ha gól lett volna belőle, akkor ez az egész nem lenne ekkora ügy
- nyilatkozta Szoboszlai.
Sallai hasonló véleményen volt. Kiemelte, hogy mindketten erős személyiségek, ezért valamilyen módon el akarták dönteni, hogy ki áll oda a büntetőhöz.
"Lehetséges, hogy legközelebb nem teszünk így, de én a következő alkalommal is elvállalom a tizenegyest" – jelentette ki a szélső, aki az egész mérkőzést tekintve úgy vélte, voltak kisebb hibák a magyar együttes játékában, ezeket ki kell javítaniuk a hétfői találkozóra, amelyen Bulgária lesz az ellenfél Európa-bajnoki selejtezőn.
"Ugyanezzel a mentalitással és győzni akarással kell majd kimennünk akkor is a pályára. Mára meg volt beszélve minden a játékunkkal kapcsolatban, de sokszor elcsúsztunk, és nem azt valósítottuk meg, amit elterveztünk, viszont ezt a következő napokban helyre tudjuk rakni" – mondta Sallai.
Karl Jakob Hein, az észt válogatott kapusa védi Sallai Roland (j) büntetőjét a Magyarország Észtország felkészülési mérkőzésen a Puskás Arénában 2023. március 23-án. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Marco Rossi is megdorgálta a magyar válogatott Bundesliga-sztárjait a kő-papír-olló miatt – teszi hozzá a Magyar Nemzet.
A szövetségi kapitány a mérkőzést követően elmondta
Ha van elsőszámú kijelölt labdarúgó a büntető végrehajtására, akkor lője ő a 11-est. Ha mindez 3–0-nál történik, akkor még meg is érteném, de 1–0-nál ez felelőtlenség volt. Erről már beszéltem Szoboszlaival.
Hozzátette:
Remélem, a jövőben nem ismétlődik meg, mert ha az észtek kiegyenlítenek, akkor nagyon zavart volna még úgy is, hogy ez egy barátságos meccs volt
– idézte a kapitány sajtótájékoztatón elhangzott szavait az M4 honlapja. Az olasz kapitány egyébként perceken belül lecserélte mindkét játékosát.
A kő-papír-ollózást EBBEN A VIDEÓBAN nézheti meg.
A győztes gólt – egyben pályafutása első válogatottbeli találatát – szerző Ádám Martin úgy vélte, az észtek egyáltalán nem játszottak rosszul, jól járatták a labdát és helyzeteket is kialakítottak.
"Nekünk talán nem volt elég gördülékeny a játékunk, ennek ellenére sok lehetőséget kidolgoztunk, úgyhogy a mai teljesítményünkből lehet építkezni a jövőben" – nyilatkozta a dél-koreai Ulszan Hyundai csatára.
Az észtek elleni meccsen karrierje első válogatottságát ünneplő Csoboth Kevin azt mondta, csereként beállva nehéz volt számára felvenni a meccs ritmusát, ezzel együtt örült a lehetőségnek, és annak is, hogy rögtön helyzetbe tudott kerülni.
"Bízom benne, hogy hétfőn is pályára léphetek majd, de ezért még dolgoznom kell a következő napokban. Talán lehetett volna egygólosnál nagyobb is a különbség a javunkra, de a lényeg az, hogy a szövetségi kapitány 50. mérkőzésén nyertünk" – hangsúlyozta.
Marco Rossi együttese az Eb-selejtezősorozat hétfői játéknapján 20.45 órától fogadja a bolgárokat a Puskás Arénában.
https://www.origo.hu/sport/futball/20230323-kopapirolloval-dontottek-a-magyar-focistak-ki-loje-a-tizenegyest.html
6 hozzászólásarrow_drop_down_circle
:-)
Szerintem jópofa dolog volt tőlük.
Ha majd kritizálni való lesz velük szemben akkor azt is megteszem.
Új hozzászólás