Valter Attila kilencedik helyen ért célba vasárnap, az összetettben pedig a negyedik helyre csúszott vissza a norvég országúti kerékpáros körversenyen.

A második szakaszon a Valle és Stavanger közötti 165,7 kilométeres táv várt a mezőnyre, a Jumbo-Visma 24 éves magyar bajnok bringása mintegy 30 kilométerrel a cél előtt érintett volt egy bukásban, ám csapattársai segítségével felzárkózott a mezőnyre. Az utolsó kilométereken végig az élmezőnyben helyezkedett, az emelkedős mezőnyhajrában kilencedik lett a procyclingstats szakportál adatai alapján, az összetettben pedig leszorult a dobogóról, mivel a mostani szakaszgyőztes – és a Tour de Hongrie dobogókői szakaszán második – belga Thibau Nys megelőzte.

A négynapos verseny hétfőn a Stavanger környéki 151,2 kilométeres etappal zárul.