A 2022. tavaszi kormányalakításnak (az ötödik Orbán-kormány létrejöttének) két fontos tanulsága van. Kezdjük az elsővel, mert az az egyszerűbb: teljesen mindegy, hogy kikből áll a kormánystruktúra, kik képviselik – úgymond – az egyes szakpolitikákat. Merthogy nem képviselnek ők semmit, nincs jelentősége, hogy mit gondolnak mondjuk az Oroszországhoz fűződő viszonyról vagy az Európai Unió jövőjéről. Sőt: főbenjáró bűn, ha gondolnak valamit, és netán még meg is próbálják képviselni. Aki ilyesmire vetemedett, mint mondjuk Martonyi vagy Navracsics, rövid úton ki is került a rendszerből – előbbi nyugalomba vonult, utóbbi vélhetően tanult a leckéből. (Átvihetnénk az analógiát a köztársasági elnöki posztra is, de valószínűleg anélkül is egyértelmű, miért kellett egy ciklus után távoznia Sólyom Lászlónak, miért volt tökéletes választás a szellem és morál nélküli Schmitt, és miért volt megfelelő tíz éven át a néma Áder). Aki nem gondol semmit, viszont kitalálja és végrehajtja a miniszterelnök...

Forrás: nepszava.hu
Feltöltő: RonaGyuri
Felhasználói tartalom, A Propeller.hu felhasználók által feltöltött tartalmakkal pörög. A felhasználók által feltöltött tartalmak nem feltétlenül tükrözik a szerkesztőség álláspontját, ezek valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni.

2 hozzászólásarrow_drop_down_circle

RonaGyuri
Sándorológia

ami persze többszörösen marhaság, de a derék matyar média valamiért nagyon rákapcsolt

Bár manapság már nem annyira éles – nem, nem csak a nem-háború rögvalósága, már régebbi keltezésű – a Kremlinológia tudománya, bár lehet inkább művészetnek kellene neveznem, de nálunk -érdemi ok nélkül - az új államfő felolvasása elemzése a média kedvenc gügyűjévé vált.
Annyira nem meglepő, mert maga a beiktatási cécó is hatalmas teret kapott. Nem csak a jelentőségél, de az értékénél is sokkal nagyobbat, kis túlzással már-már a Berki üggyel is vetekedett.
Nos a felolvasott dolgozat egyébként igencsak gyengusra sikeredett egy iskolai dolgozat esetében jóindulatú közepest érdemelne. Így persze még nagyobb feladat, sőt igazi mission impossible, értelmet keresni az összehordott bugyutaságokban. Elvben – elvonatkoztatva a konkrét személyektől - akár logikus is lehetne, hogy mélyebb értelmet keresnek, pontosabban csak próbálnak.
Próbálnak, de nem nagyon megy, aminek egyszerű oka van: „Wo nichts ist, hat der Kaiser sein Recht verloren.” – tarja az osztrák mondás. Amit akár át is írhattam volna Kaiserin-re, ami nem csak szellemes, de releváns is lenne (hányadik női államfőnk?)!! =))

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.