PiactérPatika

Télen is vigyázzunk a bőrünkre

Az egészségünk szempontjából a bőr ápolása kiemelkedő szerepet játszik, hiszen a legnagyobb szervünk (majdnem 2 m²) és feladatai nagyon összetettek.

Mi a teendő frontérzékenység ellen?

Aki sokszor küzd frontérzékenységgel, annak elsősorban az immunrendszerét, a keringését és a vegetatív idegrendszerét kell erősítenie.

Vigyázzunk a fogaink épségére

Fontos, hogy vigyázzunk fogaink egészségére, a kutatások szerint így más betegségeket is elkerülhetünk.

Izomláz II.

Fontos, hogy helyesen mérje fel, mire képesek és mire nem.

Reuma III.

Ha felmerül a reuma gyanúja, a háziorvos beutalja a beteget a reumatológushoz, aki először kikérdezi panaszairól a pácienst. Melyik testrész érintett, mikor jelentkeznek a fájdalmak, mióta vannak panaszai, vannak-e ezzel párhuzamosan kísérő tünetek pl. bőrön?

Mit érdemes tudni a szemölcsről?

A szemölcsöt a humán papiloma vírus általi fertőzés idézi elő, amelyből 70 féle létezik, és a különböző típusok más-más bőrtünetet okoznak.

Tárolás a hűtőben

Miután bevásároltunk a piacon, élelmiszerboltban, otthon az legyen az első dolgunk, hogy kipakoljuk a vásárolt termékeket.

Tipp: hogyan szabaduljunk meg fájdalommentesen a ragtapasztól?

Mindenki ismeri a problémát: nem elég, hogy az ember egy sebbel bajlódik, még külön fájdalmat is okoz a ragtapasz cseréje, különösen, ha azt nagyobb felületről kell eltávolítani.

Ünnepeljünk kellemetlen következmények nélkül

Az adventi készülődés, a nagycsaládi karácsonyozás és a szilveszterezés közepette eszünk-iszunk, dőzsölünk, ezért lehet, hogy az új évnek néhány plusz kilóval vágunk neki.

Piaci körkép a PiacTér Patikából

Folytatjuk sorozatunkat, néhány érdekesség a decemberi kínálatról:

Itt a síszezon! Készüljünk fel rá!

A síelés bármilyen formájáról is legyen szó, elmondhatjuk, hogy egészséges kikapcsolódás és segít kilépni a hétköznapok mókuskerekéből. Ahhoz, hogy a síszezonban tényleg örömöt találjunk, érdemes felkészülni rá, hiszen a biztonságos felszerelés mellett ez is nagyon fontos.

Piaci körkép a PiacTér Patikából – December I.

A piacon vagyunk, mi is szívesen vásárolunk itt. Összeállítottunk Önöknek egy kis kitekintőt, mit érdemes vásárolni decemberben a piacon, minek van itt a szezonja régi praktikák szerint.

Illóolajokról általában

Kevesen tudják, hogy patikánkban illóolajokat is forgalmazunk.

Mi a teendő hasmenés esetén?

Próbáljuk meg elkerülni a hasmenést, a legtöbb esetben ez nem is olyan nehéz.

Egészségünk és az innivalók

Folyadék nélkül 4-7 napig képes élni az ember. Ahhoz, hogy egyensúlyban tartsuk a folyadékháztartásunkat, napi 1.5-2 liter folyadékra van szükségünk. Természetesen láz, hányás, hasmenés, sporttevékenység esetén, vagy nyári meleg napokon több folyadék fogyasztása ajánlott.

Mit vegyünk figyelembe a gyógyszerünk beszedésekor?

A legtöbb gyógyszert, ahhoz, hogy megfelelően hasson, bizonyos időpontban kell bevenni, két adag között adott időt kihagyni, illetve bizonyos ideig kell szedni. Kiváló példa erre az antibiotikum, amelyiknél szigorúan be kell tartani a fent említett kritériumokat.

Nátha, influenza és társai

Ha az embernek éppen folyik az orra és lázasan nyomja az ágyat, nem vigasztalja az sem, hogy egy átlagos felnőtt évente két-háromszor átesik egy kiadós megfázáson.

Mi a B2 vitamin és mire jó?

Koenzim, vízben oldódó vitamin. A B2-vitamin, más néven riboflavin kulcsfontosságú a sejtek oxigént igénylő folyamataihoz, nélkülözhetetlen a zsírok, fehérjék, szénhidrátok anyagcseréjéhez, vagyis az energianyeréshez.

Mi a B1 vitamin és mire jó?

A gyakran jelentéktelennek tartott, de ugyanakkor a B-vitamin csoport kulcsfontosságú tagját, a tiamint B1-vitaminnak is nevezik, mivel a B-vitaminok közül elsőként ezt fedezték fel.

Mi a B6 vitamin és mire jó?

A B6-vitamin az egyik legtöbb feladatot ellátó vitamin, naponta több mint százféle feladatot lát el. Elsősorban koenzimként működik. Vízben oldódik. Szerepe van a vörösvértestek képződésében, részt vesz a sejtek fehérjeszintézisében, valamint olyan ingerületátvivő anyagok szintézisében is, mint a szerotonin, és szerepet...

Fűszerek is lehetnek gyógyszerek III.

Köhögés ellen kakukkfű

Fűszerek is lehetnek gyógyszerek II.

„Fűben fában orvosság” tartja a régi bölcsesség. Manapság elfeledkezünk erről, pedig a modern tudomány sok fűszernövényről bebizonyította, hogy gyógyító hatása van. Ilyen többek között az ánizs, a szegfűszeg, a fokhagyma és a rozmaring.

Fűszerek is lehetnek gyógyszerek I.

„Fűben fában orvosság” tartja a régi bölcsesség. Manapság elfeledkezünk erről, pedig a modern tudomány sok fűszernövényről bebizonyította, hogy gyógyító hatása van.

A kontaktlencse tisztántartása

Ahhoz, hogy a kontaktlencse előnyeit sokáig kihasználhassuk és szemünk egészségét ne veszélyeztessük, megfelelő módon kell tisztán tartanunk.

Íriszdiagnosztika

Az írisz alatt a szem szivárványhártyáját értjük. Diagnosztikája alatt pedig, hogy a vizsgálók az íriszt egy optikai reflexológiás területnek tekintik.

Szorongás, nyugtalanság, félelem

Mindenkinél adódtak már olyan élethelyzetek, amikor szorongott, nyugtalan volt, vagy akár elfogta a félelem. Ha a szorongás állandó kísérője életünknek, akkor érdemes szakemberhez fordulni.

Jaj, köröm-baj, avagy a körömelváltozásokról

A körmök a szervezet általános állapotáról adnak képet, érdemes a legkisebb elváltozásokat is figyelemmel kísérni.

Multivitamin-, nyomelem-, és ásványianyag-készítmények

A vita szinte folyamatos: kellenek-e, ténylegesen szükség van-e rájuk, vagy médiatevékenységnek köszönhetően érezzük a késztetést, hogy vegyük. Szükséges táplálék-kiegészítésről vagy pénzkidobásról van szó?

Tízórai az iskolatáskában

Sokan nem pakolnak tízórait a gyereknek az iskolába. Nincs rá idő, vagy kedv, megelégszenek az ebédbefizetéssel és az iskolabüfével.

Láb kényszeres mozgatása

Gyakran szúr, éget, viszket, rángatózik a lába, olyan, mintha hangyák mászkálnának rajta?