Napakh

A kiváló és értelmes munka bevált útja – Szabóka

2004 júniusában Arno Rafael Minkkinen a New England Photography School mikrofonjához lépett, hogy beszédet mondjon. A végzős hallgatókra nézve Minkkinen egy egyszerű elméletet osztott meg, amely a becslése szerint a döntő különbség volt a siker és a kudarc között. Helsinki buszpályaudvar-elméletnek nevezte.

5 lépés a kreatívabb gondolkozás eléréséhez – Toplapok

Szinte minden nagyszerű ötlet hasonló kreatív folyamat alapján működik és ez a cikk elmagyarázza ennek a folyamatnak a működését. Ennek megértése azért fontos, mert a kreatív gondolkodás az egyik leghasznosabb képesség, amellyel egy ember rendelkezhet.

A Környezetvédelmi Tudományos Ifjúsági Pályadíj nyertesei

Lehetséges hulladékból energiát létrehozni? Az urbanizáció hatására megváltozott élőhelyek helyreállíthatók? A lisztharmatfertőzés jelei felismerhetőek egy korai fázisban? Mit közöl a méz a környezetről? Ezekre a kérdésekre válaszolnak azok a fiatalok, akik a nyertesek lettek a Környezetvédelmi Tudományos Ifjúsági...

A szunnyadó csomádi vulkán

A Székelyföldön található csomádi vulkán mai napig nagyon érdekes a tudóok számára és MTA-ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport tagjai már hosszú ideje foglalkoznak a tanulmányozásával.

Hol is volt pontosan a legerőteljesebb földrengés a hazánkban? – Coffeecup

1763. június 28 nagyon emlékezetes volt Komárom lakosai számára, hiszen a valaha feljegyzett legpusztítóbb földrengése volt a Kárpát-medencében. Érdekes kérdés azonban az, hogy hol is volt pontosan az epicentruma. Hazai elismert kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy ez máshol lehetett, mint ahol eddig gondoltuk.

MTA pályázat a koronavírus utáni jelenségek vizsgálatára – Webtower

A COVID már senki számára nem ismeretlen, de még mindig nem mondhatjuk, hogy teljes mértékben megismertük volna. Nem csak a megfertőződés során támadja meg az egészséget, de még utána is befolyásolhatja a fizikai vagy lelki állapotunkat.