gazdahely

Elkezdődött az adategyeztetés, 10 napja van válaszolni!

Akik gyakran nézik az e-mailjüket már szembesülhettek vele, hogy megkezdődött a 2018. évi egységes kérelmekhez kapcsolódó adategyeztetés. Akik ritkábban néznek rá, azoknak javaslom, hogy most lépjenek be az ügyfélkapujuk tárhelyére, mert már érkeznek az adategyeztetésre felszólító végzések.

Kistermelő anyukák térképen!

Keresse meg Ön is a legközelebbit, hogy fenntarthatóan és környezettudatosan a helyi termelőket támogassa vásárlásával!

Tévhitek a növényvédelemben (1. rész)

-„Másfélszerannyit teszek, majd akkor hat!”

Növényvédelem ellenessé válik a társadalom?

Kezdjük talán ott, hogy ha tetszik, ha nem a Föld népessége növekszik, sokkal nagyobb ütemben, mint azt élelmezéssel tudjuk követni (azt hiszem ezt nem kell magyaráznom..). Növénynemesítők, biotechnológusok, agrárszakemberek sokasága küzd nap, mint nap azért, hogy növeljük az egységnyi területről leszedhető termés mennyiségét,...

A magyar TEAprojekt videón

Teatermesztés Magyarországon? Igen, lehetséges! Varga Marianna projektvezető, teanagykövet segítségével egy maréknyi magyar termesztő belevágott a teatermesztésbe itthon. Az elindulásról kérdeztük őket, lelkesedésük magával ragadó!

Így csinálja a másodvetést, hogy ne bukjon támogatást!

Megtörtént a gabonák és repce aratása, sokan kerestek meg a héten az ’ökológiai jelentőségű másodvetés’ kapcsán kérdéseikkel. Így ebben a cikkben összegyűjtöttem, minden fontos infót, hogy ne bukjon el egy fillér támogatást sem!

Laboratóriumi talajvizsgálatok típusai

Mit tartalmaz a szűkített talajvizsgálat és miben több a bővített? Mi célja, haszna lehet a laboreredményeknek, amiket így kapunk?

Gazdálkodás nitrátérzékeny területen

2014. szeptember 1-től a nitrátérzékenynek nyilvánított földeken is kötelező a Helyes Mezőgazdasági Gyakorlat alkalmazása. Tekintsük át, mire kell figyelni ezeken a területeken!

Szüret utáni teendők a gyümölcsösökben

Ha vége a gyümölcsszedésnek hajlamosak vagyunk hátradőlni, pedig ez nagy hiba! Ne zárjuk be a kertet, ne hagyjuk magára az ültetvényt ilyenkor, hiszen a következő szezonra most tudjuk felkészíteni a fákat. Gyakori gond, hogy a szüret után a letermett gyümölcsfákat nem vagy nem kellő módon készítik fel a következő évi szezonra....

Így kell táplálni a burgonyát!

A burgonya tápanyagigény szempontjából az igényes növények közé tartozik. Egy tonna gumóban 5 kg nitrogén, 2 kg foszfor, 9 kg kálium hatóanyag található meg. Ezekből a felvett tápanyagokból jól látszik, hogy kiemelkedő mennyiségű káliumra van szüksége ennek a növénynek. Azonban mind a minőségi, mind a mennyiségi termesztés...

TOP 5 link, amit minden gazdálkodónak könyvjelzőznie kell!

A gazdálkodáshoz ma már elengedhetetlen az internet használata. Egyrészt mert sok információt gyűjthetnek innen, másrészt mert a legtöbb pályázat, támogatási kérelem beadása is már netes alapon működik. De mire jó még az internet? Villámgyorsan utánanézhetünk a fontos dolgoknak! Ezt megkönnyíti, ha a hasznos linkekből...

A parlagfű elleni védekezés alapjai

A hatályos jogszabály szerint „a földhasználó köteles az adott év június 30. napjáig az ingatlanon a parlagfű virágbimbójának kialakulását megakadályozni, és ezt követően ezt az állapotot a vegetációs időszak végéig folyamatosan fenntartani”.

Ezt kell tudnia a talajszkennelésről!

A differenciált kijuttatás alapja a művelési zónák lehatárolása. Ennek egyik módja az azonos adottságú talajfoltok feltérképezése talajszkenner alkalmazásával.

A napraforgó helyes tápanyagellátása

A napraforgó hazánkban az olajipari növények közül leginkább elterjedt és termesztett növény. Jó tápanyaghasznosító képessége miatt gyakran kerülhet számára nem túl optimális termőhelyi körülmények közé.

Az alma növényvédelmének sarkalatos pontjai

Az almáról nem csak azért kell külön beszélnünk, mert a legnagyobb jelentőségű gyümölcsünk, hanem mert meglehetősen sok kórokozója, kártevője van. Emiatt az almát átlagosan évente 10-12 permetezéssel javasolt kezelni, ha piacos terméket szeretnénk elérni.

Holló Albert, detki fiatal gazda bemutatkozója

Bemutatkozik a Mátra lábánál gazdálkodó Holló Albert, aki méltán büszke arra, hogy négy generáció gazdálkodik a családban. Ő maga a fiatal gazda támogatásból indult el ezen az úton. Vajon megbánta?

Így működik egy jégeső elhárító! VIDEO

Így működik egy jégeső elhárító! VIDEO

Cseresznye, meggy tavaszi növényvédelme

Innentől 3 fontos szempont adja a védekezés alapját: folytatni a monília elleni megelőző permetezéseket, termésnövekedés időszakában külön figyelmet fordítani az antraknózis elleni megelőző permetezésre, a cseresznyelégy elleni védekezést elkezdeni..Cseresznyelégy ellen ugyan helyeztünk ki ragacslapokat, de hangsúlyoznom kell,...

Megnyílt az egységes kérelem kitöltési felülete!

2018. április 3-án megnyílt az egységes kérelem kitöltési felülete.

Ezerarcú magyar vidék- Indul az agrárium YouTube csatornája!

Mindig is szerettem a sztorikat a gazdaságokhoz adni, az arcokat a vidék elé helyezni, tudni azt, hogy ki honnan kezdte és mi a célja. Látni azt a küzdelmes életet, amit nap, mint nap élnek. Együtt örülni, ha termőre fordul és sírni, ha kárba vész. Újragondolni, felépíteni, vetni, aratni…Aratás után visszaforgatni!

Indul az Európai Friss Kalandok kampány a zöldség- és gyümölcsfogyasztás fellendítéséért

A zöldség- és gyümölcsfogyasztás népszerűsítésére indít kampányt a NAK az Interfellel együttműködésben. A Francia Intézetben tartott sajtótájékoztatón elmondták, hogy Magyarországon a kisgyerekes családok fogyasztják a legkevesebb friss zöldséget-és gyümölcsöt. A kezdeményezés célja, hogy vonzóvá tegye és növelje a...

A lemosó permetezés növényvédő szerei

Az idén két hideghullám is félbeszakította a kerti munkákat. Talán az döntött helyesen, aki csak ezután kezd hozzá a metszéshez és a lemosó permetezéshez. A kérdés, hogy mivel?

Részletek a nitrátjelentéssel kapcsolatban

Alapvetően mi is az a nitrátjelentés?

Tea termesztés Magyarországon? Miért ne?

Tearajongók és vállalkozó szellemű kertészek figyelem! Saját tea termesztése Magyarországon? Igen, már lehetséges!

Időjárás előrejelzés a csillagok állásából

Tavaly véletlenül bukkantam a facebookon böngészve Konfár Imrére és a furcsa ábráira. Elkezdtem olvasgatni és leesett az állam. Hatalmas adathalmazt láttam, amelyből ő kiszűri, hogy milyen idő lesz. Na nem holnap, mint a tévében, hanem több hónapra, évre előre akár! Követni kezdtem és még jobban meglepődtem, amikor sorra...

Indul a gyümölcsös ültetvények összeírása

Gyümölcsösültetvény-összeírást tart a Központi Statisztikai Hivatal 2018. február 14‑e és április 16-a között, melyről február 6-án tartották országos sajtótájékoztatójukat. Tóth Péter, a KSH Mezőgazdasági statisztikai osztályának statisztikai tanácsadója elmondta, hogy a felmérésben kilenc gyümölcsfajra kiterjedően...

Mezőgazdasági kisüzemek fejlesztése

A felhívás címe: Mezőgazdasági kisüzemek fejlesztése

Agrárhírek 2018. 5. hét

A mostani 2017-2018-as szezon végével soha nem látott mennyiségben áll majd rendelkezésre búza és kukorica, köszönhetően a vártnál jobb termésátlagoknak – derül a FAO, az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete legújabb előrejelzéséből. (napi.hu)

Segédlet az állattenyésztési pályázatok nyerteseinek

Felhasználói kézikönyvet tett közzé a Magyar Államkincstár a Vidékfejlesztési Program állattenyésztési pályázatainak ügyintézéséhez. A kézikönyv bemutatja a kérelembenyújtáshoz szükséges elektronikus felület működését és a kifizetési igénylések menetét.

Agrárhírek 2018. 4. hét

2 millió tonnával kevesebb gabona termett 2017-ben. Minden idők második legnagyobb termésátlagát érte el a magyar agrárium a napraforgó-termesztés terén. A zöldségtermelésben 35 százalékkal, a gyümölcstermelésben 70 százalékkal növelhető a termésátlag. Hatályossá vált a vízgazdálkodásról szóló törvény tavalyi évben...