Mint arról már korábban beszámoltunk, a gyorsasági-motoros világbajnokság 125 köbcentiméteres géposztályának címvédője, Talmácsi Gábor az indianapolisi versenyhétvégén súlyos kézsérülést szenvedett, és a futamon hatalmas kínokat átélve bejött a két pontot érő 14. helyen. A magyar versenyző most hétvégén, a Japán Nagydíjon is legyőzte a fájdalmat, és ezúttal a zseniális 3. helyen végzett, ezzel megőrizve minimális esélyét a címvédésre. Talmácsi Gábornak mindig is a kedvenc versenypályái közé tartozott Motegi, a Japán Nagydíj helyszíne, ahol tavaly például a 2. helyet szerezte meg az azóta a 250-eseknél vitézkedő Mattia Pasini mögött. Talma mindig is hangoztatta, hogy mennyire magával szokta ragadni eme népes ország varázslatos hangulata, és hogy mindig úgy érzi, új erőre kap, és feltöltődik, amikor Japánba érkezik. A 2008-as motegi viadalra azonban felemás érzésekkel készült a magyar világbajnok, ugyanis bár továbbra is a szíve csücskének tekinti a helyszínt, ám sérült kezének korántsem kedvezett a pálya karakterisztikája. Motegiben ugyanis rengeteg a hosszú egyenes, melyek végén hatalmasat kell hirtelen lassulniuk a versenyzőknek, akiknek ezáltal rendkívül nagy igénybevételnek van kitéve a csuklójuk. Talma balcsuklójában pedig még Indianapolisban eltört a sajkacsont, és bár azóta sikeresen megműtötték a kézfejét, a kiváló motoros a Japán Nagydíj hétvégéjén is mindvégig nagyon fájlalta sérült testrészét – ami nem is csoda figyelembe véve, hogy az orvosok aligha gyorsasági-motorversenyt írnak elő egy ilyen sérülés rehabilitációjaként, kivéve talán Costa doktort, a motorosok “csodadokiját"…Talma mindenesetre - igazi világbajnokhoz méltóan - összeszorított fogakkal is végigharcolta a hétvégét, és nem is kis eredménnyel tette mindezt: mindvégig lépést tudott tartani az élmezőnnyel. A vasárnapi futamot az 5. helyről kezdte meg, és ezúttal a rajtja is remekül sikerült, így az első kanyarba már a 2. helyen fordulhatott, a spanyol Nicolas Terol mögött. Idővel aztán egy hármas boly meglépett a többiektől, és 5-6 körrel a verseny vége előtt már egyértelműen látszott, hogy közülük kerül ki a három dobogós helyezett. Az idei VB-pontversenyt jelenleg vezető, és Motegiben pályafutása első gyorsasági-motoros világbajnoki pole pozícióját megszerző francia, Mike Di Meglio, valamint a német Stefan Bradl, és – a magyar szurkolók nagy-nagy örömére – Talmácsi Gábor alkották ezt az elittársaságot. hirdetés // A kérdés csupán az volt a verseny hajrájához közeledve, hogy ők hárman milyen sorrendben osztoznak majd a dobogós helyeken. Ennek fényében, akár csalódásként is el lehetne könyvelni Talma mostani 3. helyét, ez viszont nem kis badarság lenne. Nyugodtan kijelenthető ugyanis, hogy a magyar világbajnok győzelemmel felérő 3. helyet szerzett Motegiben, hiszen legnagyobb ellenfelén, a hatalmas fájdalmon, amit bal csuklójában érzett, fölényesen felülkerekedett, és már-már felfoghatatlanul nagy bravúrt hajtott végre azzal, hogy mindvégig ott loholt Di Meglio és Bradl nyomában. A címvédésre egy újabb aprócska adaggal csökkent azonban Talma esélye, ugyanis Di Meglio megelőzte őt Japánban, és mostani 2. helyével újabb hatalmas lépést tett a világbajnoki cím megszerzése felé. Ráadásul a hétvégén második világbajnoki futamgyőzelmét begyűjtő Bradl is megelőzte Talmácsit az összetettben, aki így visszacsúszott a 4. helyre ponttáblázaton. Fontos lenne tehát, hogy a bravúros, győzelemmel felérő 14. és 3. helyek után, kicsit még inkább fokozza a magyar kiválóság “a csodagyár termelési ütemét", és mondjuk a jövő hétvégén következő Ausztrál Nagydíjon már győzelemmel felérő győzelmet ünnepelhessen. Az mindenesetre nem kedvez Talmának, hogy szünet nélkül, egyből a következő hétvégén jön a folytatás, hiszen így sajnos szinte biztosra vehető, hogy Ausztráliába is sajgó sajkacsonttal érkezik még világbajnokunk, aki ráadásul rossz emlékeket őriz a soron következő pályáról, tavaly ugyanis mindössze a 8. helyen végzett a kenguruk hazájában. Szóval megint csak egy kisebbfajta csodára lenne szükség Talma részéről, még szerencse, hogy az ő esetében viszonylag sűrűn követik egymást a szenzációs teljesítmények… De a legfontosabb, hogy a magyar motoros fejében meg sem fordul, hogy föladja a harcot a világbajnoki címért, és továbbra is minden idegszálával azon lesz, hogy megvédje világbajnoki elsőségét. 2008, Motegi, Japán – a 125 köbcentiméteres géposztály futamának végeredménye: 1. Stefan Bradl, 2. Mike Di Meglio, 3. Talmácsi Gábor, (…) 7. Simone Corsi.

Forrás: motor-sport.hu