A lakosság több mint 70 százaléka úgy véli, a hálapénzre azért van szükség, mert anélkül rosszabb ellátást kapna. A jövőben nem lehet majd állami kórházban magánegészségügyi szolgáltatást nyújtani, mondta Zombor Gábor.

Forrás: karpatinfo.net
Feltöltő: Bacskai
Felhasználói tartalom, A Propeller.hu felhasználók által feltöltött tartalmakkal pörög. A felhasználók által feltöltött tartalmak nem feltétlenül tükrözik a szerkesztőség álláspontját, ezek valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni.

8 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Ez itt az összes hozzászólás. Kattintson, ha csak a legfrissebbeket olvasná!
lajospapa
"A magyarok többsége hálapénzért gyógyul". Igen és ez tényleg kétharmad. Az egészségügy úgy rossz ahogy van és a jelen alapon javíthatatlan. Orvosok és betegek nemzedékei nőttek fel benne, fokozatosan lett velejéig romlott. Először is: ami ingyen van , azt nem becsüli senki, mert nem is ér semmit. Az orvos úgy érzi ingyen dolgozik, ( a hivatalos fizetése majdnem ez is) tehát, ha éjjel felcsengetik, mert rosszul sikerült a házassági aktus, hát fizessék meg. A beteg látva a morcos arcot, harmadjára úgy érzi, fizetni kell a mosolyért. Aztán rájön, hogy a kétszemélyes kórterem is jobb, mint a tömegszállás. Sőt azt is megmondhatja, hogy neki milyen kezelést adjanak. Aztán kialakult a szülés ára, a vakbélműtét stb. A minimálbér közeli nővérke meg nem hozza a kacsát, mert már három korábbi kolléganője elment és nem győzheti. Akkor sem ha megfizeted. A megnövekedett költségeket a járulék, melyet egyre kevesebbtől vonnak, nem tudja fedezni. Azért sem, mert az állami intézményekben keveredik a magánpraxis és TB ellátás. A társadalom nagy része közben, negatív tapasztalatai alapján orvos és eü. dolgozó ellenes, hiszen csak a kirívó eseteket látja, és azt hiszi az orvos mind Krőzus. Elfogadja, hogy az ügyvédnél fizetni kell a vízvezeték szerelőnél is, de az orvosét, nem, pedig fizet neki, és közben arra gondol, hogy erre már elvették a pénzt tőle. Ami igaz, de nem jutott el az orvoshoz, ápolóhoz. Mert érdekes módon, mégis kiment külföldre, pedig itt Krőzus lehetne. A rendszer nem változtatható meg egyik napról a másikra, de a fokozathoz az első lépés a vizitdíj lett volna. Sikeresen leszavaztuk. Azóta jól haladunk az öngyógyulós beteg feltalálásában. Vagy fizetünk zsebből zsebbe.
Szimba
Ez így is van. Ha pl. kihívod a házi orvosodat lakásra, már pénzt adsz neki pedig kötelessége kimenni- , és nem is utasítja vissza. Ha az ügyeletet hívod, ugyanez. Ha mentő jön, szintén. Ha a betegszállító -ha egyáltalán kijön érted és időben és aznap, amikorra megrendelte az orvosod-, szintén. Ha azt akarod, hogy az orvos, nővér törődjön veled a kórházban, fizetsz nekik. Vagy ha van elég pénzed, ill. rászánod amid van, akkor a jobb ellátás reményében magán orvoshoz mész. Így is, úgy is fizetsz. Miközben vonják a tb-t, ill. be kell fizetned, még akkor is, ha nincs jövedelmed.
tivoli
@Szimba: Ja, ha nincs leszavazva a 300 ft, lehetett volna másképp is. De a paraszt nem akart hozzájárulni a közöshöz, akkor most fizethet.
Egyébként ha lakásra hívsz orvost, azt ö a saját szabad idejéből teljesíti, saját költségére. Tehát jogos a fizetség.
Szimba
@tivoli: Nem. Van egy rendelési ideje. Azon kívül: A háziorvosnak kötelessége a lakásán megvizsgálni azokat a pácienseiket, akik egészségi állapotuknál fogva vagy nem képesek a rendelőig elmenni, vagy képesek lennének, de ez kockázatokkal járna akár rájuk, akár a környezetükre nézve. Mindez igaz átmeneti állapotromlás esetén is. Az ilyen célú látogatásért külön juttatás a háziorvost nem illeti meg.
tivoli
@Szimba: Nem is kér pénzt, de ha adsz neki, nem haragszik meg és másképp is áll hozzád legközelebb.
miazavalami
@Szimba: Ahol 24 órás háziorvosi ügyelet van (mint itt, a IX. kerületben), ott a háziorvos nem köteles sürgőséggel házhoz menni. Nincs készenléti idő sem, a háziorvos szabadon osztja be a rendelési időn kívül eső teendőit...
Ezt kifelejtetted. A legtöbb helyen van állandó háziorvosi ügyelet.
Szimba
@miazavalami: A xvi-ban meg az van, hogy, ha du rendel, akkor - ha időben bejelented - de ki kell menjen és fordítva. Az ügyelet akkor jön ki, amikor épp rendel a háziorvos és akkor rottyantál le.
miazavalami
@Szimba: Ha olyan betege van akit otthon kell ápolni, akkor köteles lemenni. Egyébként a rendelési időn kívül van az ilyen betegek ellátása.
Ha pedig a rendelési időben hívják saját beteghez akkor is köteles kimenni. De ha a rendalési időn kívül hívják és van orvosi ügyelet akkor már nem.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.