A Fidesz országgyűlési képviselőcsoportja módosító indítványt nyújt be a kormány devizahitelesek megsegítését célzó törvényjavaslatához; ennek lényege, hogy az elévülés szabályait "pontosan és precízen" meghatároznák – közölte a nagyobbik kormánypárt frakcióvezetője hétfőn az M1 Ma reggel című műsorában.

Rogán Antal azt mondta, a kormány által benyújtott törvényjavaslat "csak a kezdet", és a bankoknak most kell majd szembenézniük azzal, hogy tisztességtelenül jártak el az emberekkel szemben.

A kormány pénteken nyújtotta be az Országgyűlésnek a devizahitelesek megsegítését célzó első törvényjavaslatot, a Kúriának a pénzügyi intézmények fogyasztói kölcsönszerződéseire vonatkozó jogegységi határozatával kapcsolatos egyes kérdések rendezéséről címmel.

A frakcióvezető a javaslatra utalva közölte, frakciójuk a polgári jogi elévülésnek csak a legszigorúbb formáját tudja elfogadni, ami azt jelenti, hogy a folyamatban lévő szerződéseknél semmiféle elévülésről nem lehet beszélni.

Elmondta, akik jelenleg is fizetik a hitelüket vagy még ma is megvan a hitelük, azoknak az esetében elévülésről nem lehet szó, függetlenül attól, hogy a hitelt mikor vették fel.

Rogán Antal szerint ez azt jelenti, hogy a bankok ügyfelei a hitelszerződések indulásáig az összes követelésüket megfogalmazhatják a bankokkal szemben, és meg kell kapniuk a pénzüket, akár az árfolyamrésből adódó tisztességtelenségről, akár az egyoldalú kamatemelésből adódó tisztességtelenségről van szó.

Szerinte elévülésről csak azokban az esetekben lehet beszélni, ha egy szerződés már egyértelműen lezárult és azóta több mint 5 év telt el.

Arra a felvetésre, hogy a Kúria döntése cégekre nem, csak a magánszemélyek által felvett hitelekre vonatkoztatható, arra hívta fel a figyelmet, az "egy alapot nyújtott arra, hogy akár ők is fordulhatnak bírósághoz a szerződéseik ügyében".

Azt mondta, a kisvállalkozások szerinte nyugodtan fordulhatnak a bíróságokhoz azzal, hogy hasonló feltételekkel náluk is állapítsák meg, ha a bankok tisztességtelenül alkalmazták az árfolyamrést az esetükben is.

40 hozzászólásarrow_drop_down_circle

pbalage
jé, 320 Ft az euró, a svájci frank meg 263.

az óvodai mutogatás meg folyik.
"nem is én vótam, hanem az a másik!"
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
dr. prédikátor
Arrogáns tonyó!!!Nektek pedig avval kell szembenézni hogy az elmult közel öt évben mit tettetek az országgal és az emberekkel!!!Meg persze avval is hogy mennyit loptatok el!!!Meg a trafikmutyival, földmutyival, kaszinómutyival,soroljam még???
verőce21
Az átlagadós kapott 7 milliót. Az egyoldalú kamatváltoztatás és az árfolyamrés miatt visszakap 2 milliót. Még "tartozik" 10 millióval. :)
Megfelelő módon csökkent az adós tartozása?
postamester
Tóni, tóni !!! Nem kellene neked a szovjeTÒNIóbéli importált
merev fekete szerszámot hátulról felTÒNI ???
SpamKontroll
@verőce21: Kizárólag jogi eszközökkel ezt nem lehet orvosolni vagy igazán érdemben csökkenteni..

Amúgy, ha nagy forintosítások lennének, akkor szerintem nőne a Ft. kamat és hirtelen csökkenne a CHF árfolyam, tehát alapjaiban nem járnának jobban sok ezren...

De ez csak az én elgondolásom...
verőce21
@SpamKontroll: (21:43) Egyébként így van, jól gondolod.
Ha a CHF-et visszaváltják forintra, - újra egy csomó swap ügyletet generál és az állandó forintkereslet miatt erősödik a forint gyengül a svájci frank. De ez csak átmeneti jellegű lenne. Alapvetően az EUR/HUF árfolyam határozza meg az árfolyamot.

(Jó példa, most 4-én lesz OTP-nél a devizahitelek havi elszámolási fordulónapja - 70%-a ott van a devizahiteleknek -, most felpiszkálták a bankok az EUR árfolyamot.)
kukac50
A politikusoknak meg a nyilatkozatuk eredményének köszönhető forint romlással és rossz gazdaság politikájukkal kellene szembe nézni

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.