Csökkent a Fidesz-KDNP és nőtt az LMP, illetve a Jobbik támogatottsága – olvasható a Nézőpont Intézet legfrissebb felmérésében, amelyet hétfőn közöltek az MTI-vel. Mint írták: a reprezentatív felmérést november 3-7. között készítették 1000 ember telefonos megkérdezésével.

Az internetadó elleni "látványos tiltakozási akció" a pártpreferenciákon is érezhető: az önkormányzati választás után, október 14-17. között készült felmérésben még a teljes népesség 32 százaléka szimpatizált a Fidesz-KDNP szövetséggel. A tiltakozást követően és a tervezett különadó visszavonása után, november 3-7. között gyűjtött adatok szerint viszont a kormánypártok támogatottsága enyhén, hibahatár környékén 29 százalékosra csökkent.

Valamennyit erősödött a többi ellenzéki párt is – derült ki a felméréshez mellékelt ábrából: az MSZP az első, októberi mintavételkor 6 százalékon állt, novemberben pedig egy százalékot erősödött, a Demokratikus Koalíció (DK) is hasonló értékeket mutatott, 5, majd pedig 6 százalékon állt a teljes népességen belül. Az Együtt-PM viszont mindkét felmérés során 1 százalékon állt.

A potenciális szavazók között a Fidesz-KDNP támogatottsága az októberi 43 százalékról 40 százalékra csökkent, míg a Jobbiké 25-ről 26 százalékra nőtt. Csökkent az MSZP támogatottsága (12-ről 9 százalékra), stagnált a DK-é (11 százalék) és emelkedett a biztos szavazók között az LMP-sek aránya (5-ről 8 százalékra), illetve az Együtt-PM-é is (2-ről 4 százalékra).

A kormánypártoktól elfordulók ugyan nem váltottak pártot, de a korábbi rejtőzködők egy része kisebb mértékben a Jobbik és az LMP felé fordult. Ezt mutatja, hogy a Jobbik támogatottsága a teljes népesség körében 11 százalékról 14 százalékra, az LMP támogatottsága pedig azonos bázison 3 százalékról 5 százalékra emelkedett – tudatta a Nézőpont Intézet.

A cég a fentieken túl egy másik kutatás eredményeit is közölte, amely szerint mind a politikai, mind pedig a gazdasági kapcsolatot szorosabbra fűzné Németországgal a megkérdezett emberek többsége.

Az összes megkérdezett 50 százaléka szeretné Magyarország politikai kapcsolatait szorosabbra fűzni Németországgal, míg 5 százalék lazítana rajta. A megkérdezettek 26 százaléka szerint nem kell változtatni, míg 19 százaléka nem válaszolt vagy nem volt véleménye.

A gazdasági kapcsolatokat még többen (59 százalék) erősítenék, azok gyengítését mindössze 4 százalék tartja szükségesnek. A megkérdezettek 20 százaléka szerint nem kell változtatni, míg 17 százaléka nem válaszolt vagy nem volt véleménye.

"A magyarok németbarátsága nem véletlen, hiszen rengeteg német cég ad munkát honfitársainknak" – fűzte hozzá a Nézőpont.

6 hozzászólásarrow_drop_down_circle

coni
Egy normális országban már az alaptörvény gránitba vésésekor megbuktak volna. Most, hogy kiderült, hogy rendszer szintű korrupció van az országban néhány ezren morcosak. Szomorú, de megérdemli az ország a sorsát.
coni
Egy normális országban már az alaptörvény gránitba vésésekor megbuktak volna. Most, hogy kiderült, hogy rendszer szintű korrupció van az országban néhány ezren morcosak. Szomorú, de megérdemli az ország a sorsát.
Manhattan
A devizahitelesek mind a fideszre szavaztak, abban bízva, hogy megoldják a problémáikat.
Így lehet hinni ennek a kormánynak.
Nos, most elgondolkodhatnak, hogy kikre is szavaztak...
Mint ahogy azon is, hogy még mennyien járnak majd így...
m.macskosz
@Manhattan: Az igaz, hogy a devizahitelesek, --szegények--, elég hülyék voltak,
amikor belevágtak ebbe a buliba, de annyira azért nem lehettek hülyék,
hogy 100%-osan megbíztak volna a fideszben, és emiatt rájuk szavaztak.
nyanya001
@coni: A mutyizások sem verték ki a biztosítékot
akár a 3 ezer milliárd manyup lenyúlása amivel a mai napig nem számoltak el !
Pedig Orbán megmondta ne azt nézzék mit mondok, hanem azt,
hogy mit csinálok !
És ezek után behúzták neki az x-et !
coni
@nyanya001: Valójában az új alaptörvény teremtette meg a "jogalapot" arra ami történik. Az alaptörvény nem tartalmazza már a nyugdíjhoz, egészséghez, lakhatáshoz, népszavazáshoz való jogot és a választási törvények szabadon alakíthatóak.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.