A hagyományos csatornák mellett egyre többen használják az internetet a karácsonyi ajándékok beszerzésére, biztonsági szakértők azonban az online vásárlás veszélyeire hívják fel a figyelmet.

A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselete MTI-hez eljuttatott közleményében kiemeli: az online veszélyek száma folyamatosan nő, ahogy a vállalatok, úgy a magánfelhasználók információi sincsenek biztonságban, különösen a bankkártyaadatok képviselnek nagy értéket.

A webes vásárlóknak azt tanácsolják, hogy a vásárlásaikat ne bonyolítsák közterületen és szórakozóhelyen elérhető nyilvános és ingyenes wifi-hálózaton keresztül, mivel egy profi kiberbűnöző számára rendkívül egyszerű feladat egy nyilvános hálózaton keresztül belenézni a kommunikációba, és ellopni a fizetésnél megadott információkat.

A szakértők szerint nem tanácsos rákattintani az e-mailben érkező ajánlatokban található linkekre, és az e-mailben érkező promóciós kódokra. Ehelyett inkább egyenesen a kereskedők, webshopok oldalát látogassák meg, és a promóciós kódot kimásolva közvetlenül illesszük be a weboldalon kialakított rubrikába a felhasználásához. Ez a tájékoztatás szerint azért fontos, mert még a leghitelesebbnek tűnő e-mail is származhat az adatokra pályázó hackerektől.

A NetIQ szakértői azt is javasolják, hogy a vásárlók bonyolultabb, számokat, illetve kis- és nagybetűket egyaránt tartalmazó jelszavakat használjanak a webshopokban létrehozott fiókokhoz, és azokat a webes áruházakat részesítsék előnyben, amelyek használják az SSL technológiát a vásárlóval zajló kommunikáció és adatáramlás titkosításához. Ennek jele, hogy az oldal URL címe https-sel kezdődik http helyett, és a böngésző címsorának elején egy lezárt lakatikon látható.

Kiemelik azt is, hogy soha ne mentsék el a bankkártya-információikat sem a weboldalakon, sem a böngészőkben.

Januárban és februárban pedig érdemes nagyobb figyelmet fordítani a bankszámlakivonatokra. Csalásra utalhat bármilyen tétel, ami egyáltalán nem ismerős, még akkor is, ha az összeg nem túl nagy. Ha ismeretlen helyről látnak terhelést, azonnal jelezzék a banknak.

A szakértők minden okostelefon-használónak ajánlják, hogy állítsanak be valamilyen biztonsági kódot vagy ujjlenyomat-olvasási kérést a képernyő feloldásához a telefonon – hívja fel a figyelmet a közlemény.

1 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Toby
Néhány netes kereskedőt sem kell félteni !

- Közel 30 rugóba került, újként hirdetett cuccosról, alapos szemrevételzeés után derült ki, hogy már régen nem új, a hasznáéltság kétségtelen jegyeit lehett felfedezni még a tartozékain is !
Miután megkapta a kérdést a kereskedő, akkor jött a magyarázat, hogy " tulajdonképpen semmi baja nincs, bemutató darab volt "csak" - azonban a potenciális vásárlók közül az nem nyomogatta, indítgatta, karcolászta, aki nem akarta !

Aztán vigyázni kell a "kép csak ilusztráció, a rendelt termék színben, formában...bal...bla...eltérhet a képen láthatótól ! " című szemét mesével is !

Azután - bár Kínában készült a termék, ennek ellenére jó véleménnyell voltak róla a vásárlók - arra is ügyelni kell, hogy azt az eredetit kapjad, amelyiket megvásároltál a neten, ugyanis egy csomó termék klónozott, Malajziában, Szingapúrban, Tajwanon...stb. helyeken gyártották a koppintást, de a "nemzethy" magyar kereskedő, eredetiként értékesíti és ez árban is megjelenik !

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.