Közzétette kedden Donal Tusk, az Európai Tanács elnöke a brit kormánnyal folytatott tárgyalássorozat nyomán eddig összeállt javaslatcsomagot az uniós szabályozási reformtervekről.

David Cameron brit miniszterelnök kijelentette: elfogadása esetén a javaslatcsomag jelentős változásokat eredményez Nagy-Britannia és az Európai Unió viszonyrendszerében.

A javaslatcsomag csökkenteni fogja az uniós állampolgárok (migráns munkavállalók) által elérhető szociális szolgáltatások körét.

Az MTI tájékoztatása szerint a brit kormány például – a szövegtervezetből következtethetően – a brit EU-tagságról tervezett népszavazás után haladéktalanul alkalmazhatja a "vészféknek" nevezett szigorításokat, amelyek alapján négyévi nagy-britanniai munkaviszony után lehetne csak igénybe venni a munkavállaláshoz kötődő szociális juttatások teljes körét.

Az Euractiv.com arról tudósít, hogy nagyobb hatáskörhöz jutnak a tagállamok, például a tagállamok 55%-ának lehetősége lesz arra, hogy megállítson vagy megváltoztasson bizonyos készülő uniós szabályokat.

Február 18-19-én az állam- és kormányfők is megtárgyalják a csomagot, majd júniusban a brit népszavazáson már a közös csomagról szavazhatnak a brit választók. Várhatóan arra a kérdésre kell válaszolniuk, hogy a kialkudott reformok fényében az unió tagjai kívánnak-e maradni.

Cikkünket folyamatosan frissítjük.

11 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Szókrakész
Az 55%-t nem magyarázza, hogy kik lennének azok?
Egyedüliként is vétózhat valaki, vagy 55% kell legyen?
Ha már 55 %-nak vétójoga lenne, akkor ez nem a miniEU az EU-ban állapot lenne?

Ha én kint dolgozok, nem éri el a 4 évet az idő, attól ez még beleszámít az összeurópai nyugdíjidőmbe? Vagy az se járna, lyuk támad a nyugdíjévekben?
Evidens, hogy a Visegrádi Négyek ezt ellenzik.
Diszkrimináció lenne.
De ez viszont vice versa működjön!
Akkor a Németben, Hollandiában dolgozó angol se kapjon addig semmit.
Ez itt az összes hozzászólás. Kattintson, ha csak a legfrissebbeket olvasná!
Szókrakész
Az 55%-t nem magyarázza, hogy kik lennének azok?
Egyedüliként is vétózhat valaki, vagy 55% kell legyen?
Ha már 55 %-nak vétójoga lenne, akkor ez nem a miniEU az EU-ban állapot lenne?

Ha én kint dolgozok, nem éri el a 4 évet az idő, attól ez még beleszámít az összeurópai nyugdíjidőmbe? Vagy az se járna, lyuk támad a nyugdíjévekben?
Evidens, hogy a Visegrádi Négyek ezt ellenzik.
Diszkrimináció lenne.
De ez viszont vice versa működjön!
Akkor a Németben, Hollandiában dolgozó angol se kapjon addig semmit.
Desischado
Cameron nagyon egyenlőtlen dolgokat akar. Jól mondja Szókrakész, akkor ez az angolokra is vonatkozzon, ha másutt dolgoznak! Nemhiába nem kedvelem annyira az angolokat! Remélem, nem szavazzák meg!
Szókrakész
@Desischado: Sajnos megfogják.
Egész Európában a migráns, bevándorló, külföldi munkavállaló ellenes hangulat nő.
Az összes eu-s ország lakosai szerint a külföldi munkaerő a rákfenéje mindennek.

Miközben a elsősorban a politikusok, másodsorban a munkaadók a felelősek a szar gazdasági helyzetért.
A fejvadász cégektől bérelt munkaerőkkel lenyomják a béreket, hivatkozva az életben maradási kényszerre. De a fejvadász cég ugyanannyiért sőt többért adja kölcsön a munkást, mint ha maga a cég jelentené be. És a melóst persze fillérekért jelentik be, átverik mindennel, amivel csak lehet.
Ennek egy előnye van csak.
A rabszolgát bármikor vissza lehet küldeni a fejvadász céghez.
Nincs felmondási idő, végkielégítés...

De a nép újfent meg lett vezetve.
És KÖVETELIK a politikusoktól a megoldást.
Csak azt nem látják, hogy pont olyantól követelik, aki maga a probléma okozója volt a hülye törvényhozásaikkal.

Action-Reaction-Solution
Szókrakész
Arra lennék kiváncsi, hogy ez a Cameron csomag érvényes lesz-e a németekre, osztrákokra is?

Itt egyértelmű, hogy a Visegrádi Négyek ellen megy a szervezkedés.
A leválasztáshoz, leváláshoz mindkét félnek oka kell legyen.
Hát most Cameron megadja.
Ha jobban belegondolunk, számolunk, itt nem a magyar, aki kihasználja a brit szoc rendszer.
Sokkal nagyobb számú lengyel diaszpóra van Angliában.
Ők inkább kiváltó ok ehhez a tervezethez, mint mi.

Itt nyíltan a V4-ek ellen támadnak, hogy oka legyen a 2 sebességes Európának.

Az igazi ok és cél viszont ennél is riasztóbb.
Szerencsére Orbán és a V4 vezetők észnél voltak.Tudtak valamit, amit a sok agymosott fel se foghat.
Meggátoltak valamit, amit sokan el se hinnének, hogy az igazi cél volt és a nyugat is belepusztult volna, nem csak a kelet.
De erről majd máskor.
Eriksson
@Szókrakész: A tagállamok 45 %-a marad birkasorban, feltételezem a volt szocialista és jugoszláv államok. Ám nagyon nem mindegy, hogy milyen szerepet szánnak, vagy milyen elvárásokat támasztanak ezen országokkal szemben a beleegyezésük nélkül. Ha a "nagyok" azt mondják, hogy legyünk továbbra is szemétkosaruk, akkor kénytelenek leszünk szemétkosár lenni a tiltakozás lehetősége nélkül?

Úgy hiszem, hogy a Cameron tervezet azokat akarja kiszűrni, akik nem dolgozni akarnak Angliában, hanem a jó szociális ellátásért, ingyenélőnek mennek.
Egyébként az angolok többsége nem annyira szorgalmas, hogy még külföldre is elmenjen dolgozni, legfeljebb Ausztráliába az értelmesebbje, ahol jobban megfizetik őket.
Szókrakész
@Eriksson: Amit először terveztek és egész Európára akarták kiterjeszteni, az sokkal rombolóbb.
Csak most nem jött össze.
De ami késik nem múlik. Gondolják ők.
Eriksson
@Szókrakész: Az a hír járja, hogy a magyarok és a lengyelek különös kegyben részesülnek Angliában, mert legtöbbjük szeret és tud is dolgozni. A szankció azok ellen irányulna inkább, akik az ingyen megélhetésért mennének a tagállamokból. Mert igaz, hogy Angliának jó bevételei vannak, de elsősorban a már meglévő, bennszülött megélhetésieket kell eltartaniuk, akiknek őshazája a gazdaságuk alapjait biztosítja.
karma1
@Szókrakész: Most meg Cameron meg orban egymas vallara borulnak, es dicsergetik egymast (persze kozben magukat meg jobban), hogy milyen f@szan kitalaltak ezt a dolgot...

A vicc az egeszben az, hogy Anglia valoban gond nelkul le tudna valni az EU-rol, viszont ha a lengyeleket es a magyarokat kiuldozi ezzel a megszoritassal az orszagabol, akkor az angol gazdasag osszeomlik, mert a legerosebb termelo, produktiv es persze szurkeallomany is a lengyelek es altalunk vannak kepviselve az angol gazdasagban.

orban most meg csak hehereszik, de nem tudom, mit fog csinalni, ha egyszerre allit haza 1 millio kinti munkavallalo, aki eddig meg igy is hozta a hasznot es a penzt a magyar gazdasagnak, mert tobb szazmillio dollart kuldtek haza az itthon maradt csaladtagoknak, kivaltva az eltunt magyar szocialis halot.

Abban a pillanatban vege orbannak, hogy a meglevo tobbszazezer munkanelkuli melle hirtelen kap meg egymilliot, akiknek nemcsak munkahelyet, de mindenfele szolgaltatast is kell nyujtaniuk.

Dehat aki hulye, az haljon meg, de legalabb egye meg azt, amit fozott..
Eriksson
@karma1: Akiknek van kinn munkájuk, azok nem fognak hazajönni, akiknek meg nincs, azok nincsenek millióan. De igaza is van Cameronnak: Aki dolgozni akar azt fogadják, aki meg nem, az ne tartsa a markát még az otthoniakért is.
kamazuka
Értem az írást,de mitörténik akkor ha a kinti szociális ellátás akkor is elérhető lesz a migránsoknak ha az ellenkezőjéről döntenek?

Akkor az adtunk a szarosszánknak egy pofont és benyeltük?

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.