A montenegrói labdarúgó-válogatott egygólos győzelmet aratott a bolgárok vendégeként a magyar érdekeltségű Európa-bajnoki selejtezőcsoport pénteki nyitányán.

A nem túl színvonalas mérkőzés győzelmet érő gólját Nikola Krstovic szerezte a 70. percben. A montenegrói csapatban a 80. percben csereként pályára lépett a debreceni Stefan Loncar, de a kisvárdai Driton Camaj nem kapott lehetőséget.

A magyarok hétfőn a második játéknapon mutatkoznak be, akkor 20.45-től a vereséggel rajtoló bolgárokat fogadják a Puskás Arénában.

Eb-selejtező, G csoport, 1. forduló:

péntek:

Bulgária-Montenegró 0-1 (0-0)

gól: Krstovic (70.)

A nap legjobban várt mérkőzésén Franciaország 4-0-ra verte Hollandiát.

Franciaország–Hollandia 4–0 (3–0)

Párizs, Saint-Denis, 78 000 néző. Vezette: Mariani (olasz)

Eb-selejtezők: a franciák lemosták a hollandokat – itt az összes pénteki eredmény
Antoine Griezmann (fehérben). Fotó: Franck Fife / AFP

Franciaország: Maignan – Koundé, I. Konaté, Upamecano, Théo Hernandez – Tchouaméni (Camavinga, 76.), Rabiot (K. Thuram, 89.) – K. Coman (Diaby, 67.), Griezmann (You. Fofana, 77.), Mbappé – Kolo Muani (Giroud, 77.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps

Hollandia: Cillessen – Timber, Van Dijk, Geertruida (Malacia, 87.), Aké – De Roon (Blind, 67.), Wijnaldum, K. Taylor (Weghorst, 33.) – Berghuis (Malen, 68.), Depay, Xavi Simons (Klaassen, 68.). Szövetségi kapitány: Ronald Koeman

Gólszerző: Griezmann (2.), Upamecano (8.), Mbappé (21., 88.)

A csoport másik mérkőzésén

Gibraltár–Görögország 0–3 (Maszurasz 11., Sziopisz 45., Bakaszetasz 85.)

Európa-bajnoki selejtező, 1. forduló:

B csoport:

Franciaország-Hollandia 4-0 (Griezmann 2., Upamecano 8., Mbappé 21., 88.)

Gibraltár-Görögország 0-3 (Masouras 11., Siopis 45., Bakasetas 58.)

E csoport:

Csehország-Lengyelország 3-1 (Krejci 1., Cvancara 3., Kuchta 64., ill. Szymanski 87.)

Moldova – Feröer-szigetek 1-1 (Nicolaescu 86., ill. Mikkelsen 27.)

F csoport:

Svédország-Belgium 0-3 (Lukaku 35., 49., 83.)

Ausztria-Azerbajdzsán 4-1 (Sabitzer 28., 50., Gregoritsch 29., Baumgartner 69., ill. Mahmudov 64.)