Aelita

Kérdőív az olvasói szokásokról

Érdekes közvéleménykutatást találtam a Booker online könyváruház weboldalán.

A Kobra nem alszik: karaktervideók

Közeledve a március végi premierhez, talán nem is csoda, hogy a készítők tovább akarják fokozni a hangulatot.

Élet a Marson: Minden körülmény adott volt

Tegnap a NASA közzétette: a Curiosity marsjármü megtalálta annak bizonyítékát, hogy az általunk ismert élethez szükséges valamennyi elem megtalálható volt a Marson évmilliárdokkal ezelött – ami azt a szédítö elképzelést is felveti, hogy az akkor még nem Vörös Bolygón elöbb létezhetett élet, mint itt, a Földön…

Előkészületben a Merlin-összeesküvés

Az alig két éve elhunyt Diana Wynne Jones, angol írónő elsősorban ifjúsági szerzőként ismert. Chrestomanci krónika című sorozatának első kötete 1977-ben elnyerte a The Guardian gyerekkönyvekért járó díját. A népszerű japán rajzfilmkészítő, rendező Miyazaki Hayao az írónő A vándorló palota című regényéből készített...

Olvass bele: Árnyak és Rémek - antológia Ray Bradbury emlékére

Az Árnyak és rémek - Ray Bradbury emlékére című kötet fantasztikus válogatás a kortárs angolszász irodalom legelismertebb íróitól. Olvasható benne novella Neil Gaimantől, Joe Hilltől, Margaret Atwoodtól, Davil Morelltől és sok más sztárszerzőtől!

Tíz érdekes Arthur C. Clarke feldolgozás

Előzőleg elkezdtük sorba venni a legérdekesebb Arthur C. Clarke feldolgozásokat. Most következzen további öt izgalmas megemlékezés a sci-fi mester munkásságáról.

Tíz érdekes Arthur C. Clarke feldolgozás

  Arthur C. Clarke méltán híres történetei már sokakat megihlettek. Következzen öt érdekes feldolgozás az animációs filmtől a progresszív rockig.

Irány a Mars: újabb csapat szállt be aversenybe.

A világ elsö űrturistája, a milliárdos Dennis Tito és csapata, az Inspiration Mars Foundation is becsatlakozott a jelenleg még gyakran csak szájkaratéból álló űrversenybe, aminek tétje embert juttatni a Marsra vagy annak közelébe! De vajon hogy tervezik?

Megérkezett a Szuperállam!

A Galaktika szerkesztőségébe megérkezett Brian W. Aldiss kötete, a Szuperállam!

"Feltaláltam a műholdat, és ezt a nyamvadt kis pólót kaptam" - Arthur C. Clarke 5 nagy találmánya

Arthur C. Clarke sci-fi író híres tudományos ötleteiről. Nem véletlen, hiszen nem csak irodalmárként jeleskedett életében, hanem természettudományos területeken is. Matematika és fizika szakon végzett az egyetemen, a brit légierő katonáit tanította a radar használatára, tagja, sőt elnöke is lett a Brit Bolygóközi Társaságnak....

Rota Temporis: Az idő kereke (Robert Jordan)

„Az idő kereke forog, jönnek-mennek a korok. Emlékeket hagynak maguk után, melyek lassan legendává halványulnak, majd mítosszá, végül a mítoszt is elfelejtik, mielőtt a kor, amelyben született, visszatérne…”

A The Longest Journey játékok története

Egyszer volt, hol nem volt, volt egy egyszer egy olyan műfaj, hogy kalandjáték.

A benned lakó élet: 5 dolog amit nem tudtál a testedben élő mikrobákról

Senki nem fog halálosan megdöbbenni, ha azt mondjuk, hogy az emberi test mikrobák milliárdjainak ad otthont.

5 tipp a végső visszaszámláláshoz

Utolsó hajrájába érkezett a Trónok harca harmadik évadának egyszeri várója.

Arthur C.Clarke öt legnagyobb találmánya

Arthur C. Clarke sci-fi író híres tudományos ötleteiről.

Tíz érdekes Arthur C.Clarke feldolgozás 1.rész

Arthur C. Clarke méltán híres történetei már sokakat megihlettek. Következzen öt érdekes feldolgozás az animációs filmtől a progresszív rockig.

Minden világok legrosszabbika: Négy negatív utópia az irodalomban

  Ahogy az irodalom történetében haladunk előre, a pozitív utópiá kat egyre inkább felváltják a disztópiák.

A szemek világa: az új retinaimplantátum ad látást a vakoknak

A szem belső felületére szerelt fényérzékeny mikrochipek segítségével a tudósok immár egyre nagyobb mértékben adják meg a látás képességét vakok számára – olyan részletességgel, hogy felismerjék pl.

Vér, vér, vér: vagány vámpírok top 9. 2. rész

Folytatjuk toplistánkat a top 9 leginkább klisémentes, eredeti vámpírról, akik nem hajlandóak díszletté degradálódni, hanem fontos elemei, motorjai a történetnek, amiben szerepelnek!

Vér, vér, vér: vagány vámpírok top 9. I. rész

A vámpír egy népmesei-folklór elemből kialakult irodalmi toposszá nőtte ki magát az évszázadok alatt.

Édes álmokat Morpheus

Az emberiséget ősidők óta foglyul ejti az álom és az álomtól való bizonytalan érzés, félelem: az ókori kelet álomistenei érthetetlen, őrült, kegyetlen urak voltak, a görög Hypnos egyenesen a halál testvére, a középkori ember szerint az incubus és succubus démonok az álmokon keresztül rontották meg az embert. Valamiért régtől...

Állatkísérletek pro, és kontra 1.

Kényes témát vet fel a Galaktika első negyedéves tervei közt szereplő Richard Adams regény, a The Plague Dogs.

A nap képe: mindig lennie kell egy Starknak Deresben

Akit tökéletesen hidegen hagy a sci-fi és a fantasy, még az is biztosan tudja, hogy rohamosan közeledik a Trónok harca széria harmadik évada, és nekünk fel kell készülnünk rá!

Homo homini deus, avagy egy rendkívüli könyv ismertetője

Rémlátomás vagy nem rémlátomás, de mindenképpen szembe kell nézni a fejlődés fenntarthatóságával, illetve azzal a ténnyel, hogy az a pont létezhet, ami után az emberiség nem fenntartani lesz képtelen azt, hanem követni...

James Joyce

James Joyce tehetős kispolgári családban született 1882. február 2-án, Dublinban.

A Lator evangéliuma: megjelent magyarul a Mátrix egyik alapkönyve

2013. február 5-én a Metropolis Media Kiadó gondozásában megjelent Adam Wisniewski-Snerg regénye, A lator evangéliuma.

A kozmikus horror hívása

A Felvilágosodás alapvető vívmánya nem a technikai vagy tudásbeli fejlődés vagy annak bármi tárgya volt, hanem az a hozzáállás, hogy a világ megismerhető, leírható, kategorizálható. Ha belegondolunk, egész világunk ennek a szellemben él a mai napig. És pontosan ezzel megy homlokegyenest szembe Howard Phillips Lovecraft, amikor...

A Hold kegyetlen szerető

Képzeljünk el egy börtönt, ahova élethosszig kerülnek az emberek.

Isten, élet, folyamat, gép?

Beigazolódott: valóban nem vagyunk egyedül az univerzumban, kozmikus magányunknak vége - de bár ne lenne. A Feltételezettek léte kőkemény valóság, és bár harminc év eltelt a Pörgés óta, az emberiség semmivel sem lett okosabb velük kapcsolatban. Sőt, ha lehet mondani, a baj egyre nagyobb.

Női utópiák az Írószövetség SF Szakosztályának februári programján

A Magyar Írószövetség szeretettel várja az érdeklődőket jövő szerdán (február 27-én) 18 órakor az tavaszi szezon második SF Szakosztály estjére, melyet a közelgő nemzetközi ünnep jegyében női alkotóknak szentelnek. Folytatásaként az előző alkalommal boncolgatott témának, a női utópiák lesz a téma, mivel utópia írása...