Magyarországon főként az egészségügyben van szükség strukturális reformokra - állapítja meg a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) legutóbbi országtanulmánya. A nemzetközi szervezet szakértői szerint mindenekelőtt a politikai konszenzust kellene megteremteni az ügyben, ezt követően lehetne hozzálátni a konkrét - az OECD által javasolt a következő kormánynak javasolt - intézkedések bevezetéséhez, így például a co-payment (térítési díj) újbóli bevezetéséhez, az általános orvosok kapuőri szerepének erősítéséhez, az egészségügyi kiadások hosszú távú költségvetési hatásának tervezéséhez. Ezáltal javítani lehetne a drámai hatékonysággal működő magyar egészségügyi rendszeren.

Forrás: 168ora.hu
Feltöltő: marlin
Felhasználói tartalom, A Propeller.hu felhasználók által feltöltött tartalmakkal pörög. A felhasználók által feltöltött tartalmak nem feltétlenül tükrözik a szerkesztőség álláspontját, ezek valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni.

23 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Ez itt az összes hozzászólás. Kattintson, ha csak a legfrissebbeket olvasná!
marlin
Akkor mi lesz??
Kiszel Tünde szexi nővérkeként kampányolt a vizitdíj ellen, jóbarátja, Sebeők János filozófus(?) egy dalt írt a vizitdíjról!! Mint egy korábbi tv adásban kiderült, nem véletlenül, hiszen maga is elítéli a háromszáz forint kifizetését!!
A bulvárkirálynő is kifejtette, hogy van magánvéleménye is a vizitdíjról!! Nem tartja helyesnek, mivel a kisnyugdíjasoknak a 300 forint is sok. Családjában, baráti körében is sokan vannak, akiknek nehézséget okoz a kiadás!!(?)

www.youtube.com/watch?v=1wXq7un-HfM&feature=player_embedded
nyanya001
@Kakastoll: Minden lovat ujra lehet nyergelni.
vukkocska
Persze, hogy bevezeti. Az segített volna az egészségügyön, meg az orvosok fizetésén is. De az aláaknázás sokkal fontosabb volt számára, mint az egészségügy.
szaboria
@vukkocska: A mi háziorvosunk amig volt a vizitdij addig tudta a rendelőjét fejleszteni és nagy segitség a mai napig is nem kell másik városba átmenni,mert van eszköze a vizsgálathoz. Több szakmai végzetsége van.
Csubaka
@vukkocska:
Alapból ott nem értem a dolgot, hogy az egész tanulmány kifelejti azt a cseppet sem elhanyagolható tényt, hogy mind a munkavállalók, mind pedig a munkáltatók rendszeresen befizetik az egészségbiztosítási hozzájárulásokat + természetbeni juttatásokat + a TB járulékot, tehát nem a rendszer alulfinanszírozásával van baj, hanem az újra elosztással. Nem tudom Ria orvos mit fejlesztett a rendelőjén, de az én háziorvosomnak leginkább az volt a problémája, hogy a vizitdíj több mint felét az államnak kellett utalni, a megmaradtnak egy részét elvitte a kötelező adminisztráció költsége nem is beszélve arról, hogy maga az adminisztráció mennyi időt vont el munkája érdemi részéből.Persze nem csinált gondot belőle, mert amikor egy idős nyugdíjas hölgy szólt a nővérkének, hogy már háromnegyed órája, hogy beadta a papírjait, ki jött a dokinő és meglehetősen erélyesen rászólt a renitensre, hogy "az egészségügy olyan, hogy ott várni kell!Ha nincs türelme keressen fel egy természet gyógyászt ott nem kell fizetnie vizitdíjat és várakoznia sem kell!"
szaboria
Meg kell nézni más orszáokat is mivel úgye nem szocializmusban élünk most már mindehol van fizetési kötelezettség csak lehet, hogy másként hivják.

@Csubaka: Számitógépbe van beprogramozva minden mire megirják a receptet már az is regisztrálva van, hogy felirattam.Azért is tudnak már időben szólni, hogy lejár a szakorvosi engedélyünk egyes gyogyszerekhez. A programozón mulik hogy készitei el a programot mivel ezt saját maguknak kell eszközölni. Ezért nem kellett az adminisztrációt növelni és kisebb labor vizsgálatott igy eltud végezni mert azt fejlesztette és modernebb EKG készüléket tudott beszerezni.
csikknorisz
Az aluljaroban 120 forint a vizeletdij, amit a vecesneninek kell adni. Vagy most nem errol van szo?:)
Csubaka
@szaboria: Nem a fizetési kötelezettséggel van baj, mert ezt eddig is keményel levonták a bérekből jövedelmekből. Sokkal inkább arról, hogy azok a pénzek nem teljesen korrekt módon és nem az egészségügy legégetőbb problémáira lettek fordítva.
Ma sem értem pl azt, hogy egy nagyon jó ismerősöm felesége vezető szülésznőként állami tulajdonú kórházban, állami tulajdonú berendezésekkel eszközökkel miként vezethet le szüléseket maszekban 50-100 ezer Ft-os "jattokért".
Talán ezeket a dolgokat kellene helyre tenni, s utána pénzt csikarni, ha még kell egyáltalán.
vukkocska
@Csubaka: az én sógorom háziorvos, sajnálta, hogy "elment " a vizitdíj, pedig erősen jobboldali érzelmű.
szaboria
@Csubaka: Amit irsz a szülésznőről az az emberek rossz begyakorolt döntése miatt van mert a terhesgondozóban szerintem mikor beszélgetnek túllicitálják a mondandójukat és sokan elhitték és ennek lett a következménye, hogy mamár ennyi pénzt adnak mert minden kismama attólfél ha nem fizeti meg akkor nem jól vezetik le a szülést.Van mamár egy két korház ahol láttam kiirva nem fogadnak el hálapénzt.
Csubaka
@vukkocska: Értem, de szerintem nem a vizitdíj az ami az egészségügyön segít, hanem a támogatási rendszer reformja! Oda kell tenni a pénzt, ahol arra használják amiért beszedik!!! Azt viszont szigorúan ellenőrizni!!!!
Kíváncsi lennék pl arra, hogy a soha fel nem használt H1N1 oltóanyag feleslegből hányszoros vizitdíjjal lehetett volna finanszírozni az aktív egészségügyet.
kiscserkész
Akkor most majd ki fog népszavazást kezdeményezni az eltörlésé?
kiscserkész
@vukkocska: Pénznek is két oldala van. Ezt bizonyára a sógorod is tudja.
Dr.luigilongo60
Az Mszp biztos nem fog mert ők azért annyira nem korlátoltak mint a Vezír.
furfang
A Fidesz népszavazást tartott az ügyben a jónép leszavazta. Ajánljon az OECD valami mást. A népség befizeti a magáét az ügyre. Ez gondolta a Fidesz is, amikor kiírták a népszavazást.
Akinek hiányzik az nyugodtan fizethet a dokinak nem fogja visszautasítani bizonyára. Sőt ki is lehet tenni perselyeket a rendelőkbe, kórházakba, hogy az öntudatos polgároknak ne legyen hiányérzete.
ütyek
Nem a 300 Ft ellen kellett szavazni, és nem is erről szól az egész. Az egész dolog arról szól, ha te most 300 Ft-ot fizetsz vizitdíjat, mi a garancia arra, hogy egy év múlva nem lesz-e 4000 Ft. Erre kell gondolni, minden pici összeg, amit megszavaztok az a későbbiekben megtízszereződik. Minden, amit megszavaznak erről szól. Azt hiszem értitek!
Csubaka
@ütyek: Írásodat támogatva csak megjegyzem, hogy a fizetős időszakban is rendszeresen jártam orvoshoz és nekem soha se 300 Ft-ba került. Amíg bejutottam a rendelőbe igen, aztán a laborban megint, az ultrahangon szintén, amikor visszavittem a leleteket ismét,és a gyógyszertárba külön. De volt olyan esetem amikor a doki kiírta az injekciót, átmentem a gyógyszertárba ott megint fizetni kellett a "dobozdíjat", aztán vissza és a beadásért megint tejeltem.
Gyurcsányék tulajdonképpen prezentációt tartottak az egészségügynek abból, hogy miként lehet kihúzni az emberekből a pénzt.
marlin
"A március 9-ei népszavazás tétje már nem csak a háromszáz forintos vizitdíj, hanem az ezerforintos vizitdíj megelőzése is - jelentette ki Mikola István, a Fidesz egészségügyi szakpolitikusa csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján."
A Mikula meg tudja!! Vagy nem??
nadekhi
És mi a garancia arra, hogy így nem lesz egy év múlva 4000? Ha nem is örültem a vizitdíjnak, legalább el tudtam hitetni magammal, hogy a többivel együtt kifizettem a szolgáltatást, s nem kell azon gondolkodnom, hogy tartozom-e az egyébként nem magánpraxis keretén belül ellátó orvosnak, vagy sem.
Csubaka
@nadekhi: Ha nem a magánpraxis ideje alatt kezelt akkor az már fizetve van.
Fő munkaidőben, magánpraxisra vizitdíjat szedni pedig több mint érdekes.
Az akkori megnyilatkozásokat olvasva érzékelhette azért mindenki, hogy az az orvostársadalmat is rendesen megosztotta, nem ok nélkül.
vukkocska
@furfang: a Fidesz nem írhat ki népszavazást, azért ekkora hatalmat ne adj neki:) Azért a Fidesz biztos volt benne, hogy ennek nem lesz már eredménye, csak a leszavazás. Ezt mindenki tudta. Mert a magyar nem bújhat ki a bőréből, hogy nekik minden ingyen kell. Meg adómentesség, meg fekete munka adózás nélkül. Mi már csak ilyenek vagyunk. Ugyan az én adómat mindig hivatalból levonták.

@Csubaka: azért ha egy nap kifizetted a vizitdíjat, egész napra jó volt, nem kellett sehol fizetned. A betegelőjegyzésnél mindent egy napra kellett előjegyeztetni, és megúsztad volna 300 forintból. Az injekció beadásért egyébként sem kellett fizetni. Látszik, ha ezt úgy csináltad, ahogy fent írtad, akkor Te nagyon szerettél fizetni. Doboz díjat sem kellett minden gyógyszer után fizetni. Kicsit félretájékoztattál bennünket. De már régóta nincs is aktualitása a dolognak, kár ezen vitatkozni.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.