Rhewaa

Narancs, vagy gép? Gépnarancs!

A zseni és az őrült között egy vékony határvonal húzódik. Ha egy fiatalember, aki tetszőlegesen tudja váltogatni ezt a kettőt, szándékoltan kilép a társadalmi és erkölcsi törvények közül, akkor egy olyan veszedelmes pszichopata születik meg, akit elkapni szinte lehetetlen, vallatni fölösleges, megjavítani pedig... talán nem is...

Időugrás egy percben

Bizonyára sokatok oldalát furdalja a kíváncsiság, hogy mi fán terem az időutazás, milyen az időgép, mennyi idő mire átugrassz az egyik idődimenzióból a másikba.

Magyar Csillagok háborúja: az ok, amiért nem Tarr Béla rendezné a filmet

Mindenki a Star Wars VII-tel van elfoglalva (érthető módon): milyen történetszálat visz majd tovább, kik játszanak majd benne, ki írja a sztorit, és ATYAÉG a Star Trek rendezője rendezi...

Vita indító: Star Wars remake álom-cast

Mostanában nagyjából mindenki, aki él és mozog és tudja, mi is a Csillagok háborúja, arról beszél, spekulál, hogy miféle lesz az Episode VII, ki lesz benne, mi lesz a téma, és milyen különálló filmek követik majd.

Csillagerő életre-halálra

Hamarosan érkezik a Starcraft 2 első kiegészítője, a rendkívül sok nyalánksággal kecsegtető The Heart of the Swarm.

Káosz a köbön

Az HBO rendesen meglepett minket ezzel az új, drámaira sikerült előzetessel. Káosz - mondja a Kisujjt alakító Aidan Gillen, akinek minden szavát balsejtelem lengi körül.

Fizika és politika, avagy egy magyar zseni élete az atombomba árnyékában

A huszadik század elején rengeteg magyar tudós utazott, menekült, disszidált külföldre politikai összeférhetetlensége, avagy “faji” megkülönböztetése miatt.

Winnie, the wookie?!

Intergalaktikus kémeink napi jelentését áttekintve, meglepő tér-idő anomália nyomaira bukkantunk a Peremvidéken.

Jules Verne

Jules Verne, a tudományos-fantasztikus irodalom korszakalkotó alakja 1828. február 8-án született a franciaországi Nantes-ban.

Hallasd a hangod Magyarország!

Magyarország tudományos eredményeit külföldön is értékelik, feltéve, ha tudnak róla.

Timeline-surfing 3, avagy az időparadoxonokkal nem érdemes foglalkozni

„Az űr a legvégső határ. Ennek végtelenjét járja az Enterprise csillaghajó, melynek feladata különös, új világok felfedezése, új életformák, új civilizációk felkutatása, és hogy eljusson oda, ahová még senki nem merészkedett.”

Timeline-surfing 2, avagy a múlt és jövő bizarr képei

Elérkeztünk tehát a valódi időutazós történetekhez. A merítés igen bő, nem is próbálom meg az összes könyvet és filmet felsorolni.

Timeline-surfing 1, avagy az időutazás diszkrét bája

Az időutazás meglehetősen régóta foglalkoztatja az ember fantáziáját; az ír Samuel Madden által papírra vetett Memoirs of the Twentieth Century akár az első sci-fi regénynek is tekinthető, hiszen VI. György uralkodása idején, 1733-ban került kiadásra Oxfordban.

Timeline-surfing 4, avagy az átjárók nyomában

Cikksorozatunk negyedik részében folytatjuk kalandos időutazásunkat az űroperák világában.

Vu-hszia, avagy a kínai kultúra találkozása a fantasy műfajjal

  Minden népnek megvan az az irodalmi zsánere, mely vegyíti a kultúráját némi mitológiával. Az amerikaiaknál ez ugye a western, a japánoknál a chanbara, a kínaiaknál pedig a vu-hszia (angolosan wuxia).

Még több játék, melyre hiába várunk 2.rész

Folytatódik megemlékezésünk azokról a játékokról, amelyeknek NAGYON kéne már a második rész, de könnyen lehet, hogy hiába várunk rájuk.

A hobbit sötét kistestvére; beszélgetés Kynan Griffinnel, a The Shadow Cabal író-producerével

Manapság, amikor a technika széles körben elterjedt, mindenki képes filmeket készíteni.

Szputnyik + Vosztok + Luna = Szergej Pavlovics Koroljov

1966. február 3-án, egy második generációs szovjet holdautomata, a  Luna-9-es leszállt a Holdon. Ez, mondhatni, hatalmas lépés az emberiségnek, ám a sikerhez vezető út a történelem egyik legsötétebb korszaka volt.

Szomorú és tragikus évforduló: a Columbia-katasztrófa

Tíz éve már, hogy a Columbia űrrepülőgép visszatérés közben a légkörbe érve darabokra szakadt.

Hollywood hazugságai - 6 igaztalan klisé a világűrről

A világűr – a valóban legvégsöbb horizont!

Nap képe, avagy hogyan nyújtsuk meg Quarkot?!

A 2007-es bonni FedConon - az esemény a világ legnagyobb, évente megrendezésre kerülő sci-fi találkozója-, esett meg, hogy Armin Shimerman (Quark) picit kínos, ám annál mulatságosabb szituba keveredett a kollégái jóvoltából.

Egységben az erő: közösség, függetlenség, stabilitás

A sci-fi mint műfaj tudjuk, hogy igen sok témát érint, az időutazástól a robotikán át a bioplazmáig, ám hamarosan megjelenő könyvünk a szuperállamok világába kalauzol el Bennünket.

Pierre Boulle emlékére

Pierre Boulle neve valószínűleg nem ismeretlen a sci-fi kedvelők számára, hiszen az ő 1963-as regénye A majmok bolygója, melyből 1968-ben készült először filmadaptáció Charlton Heston főszereplésével.

Az 1927-es "celeb"generáció

Volt idő, amikor az újságok olyan emberekről írtak, akik valóban letettek valamit az asztalra, s nem azzal vívták ki a közvélemény tiszteletét, hogy pucérra vetkőztek a Playboyban, vagy könyvet írtak a mellplasztikájukról...

Momentán? Sci-fi!

Február ötödikén a Marczibányi téri Közösségi házban kortárs irodalmi estet szervez a Momentán társulat.

Brian Aldiss

A Brit Birodalom Érdemrendjével kitüntetett író 1925-ben született az angliai East Derehamben. Gyermekkoráról nem sokat tudni.

Mészöly Miklós emlékére

Eredeti családi neve Molnár Miklós (1948-ban veszi fel írói névként az egyik felmenő ág Mészöly vezetéknevét).

Kulin György emlékére

1905. január 28-án született Kulin György magyar csillagász, számos kisbolygó és egy üstökös felfedezője, a csillagászat fáradhatatlan népszerűsítője; talán túlzás nélkül tekinthető a magyar amatőrcsillagászat atyjának. Többek között a Magyar Csillagászati Egyesület (MCSE), ennek megszüntetése után a Csillagászat...

Omnius árnyékában, avagy az Emberi Agy projekt

A tudományos fantasztikum évtizedek óta foglalkozik az emberi agy működésének a mai napig teljes egészében még felderítetlen titkaival, és azzal, hogy vajon milyen következményekkel járhat, ha az emberi elme hatékonyságával, és összetettségével felruházunk egy gépet.

Lewis Carroll, az író, aki megihlette az evolúcióbiológusokat

A képesség, hogy azt lássa az ember, amit a többiek nem látnak, sokkal fontosabb, mint nem látni azt, amit mindenki lát. Érdekes, szürreális, ambivalens világba vezetnek  Lewis Carroll történetei. Az 1832. január 27-én Daresburyben született Carroll tanulmányai végeztével az anglikán egyház diakónusa lett, pappá azonban sohasem...