Több mint 1300-an betegedtek és 18-an haltak meg kórházi fertőzésekben tavaly Magyarországon. A páciensek mellett egészségügyi dolgozók is megfertőződtek.

Magyarországon tavaly az egy évvel korábbinál 37-tel kevesebb, 111 kórházi járványt jelentettek, de így is több mint 1300-an betegedtek és 18-an haltak meg e fertőzések következtében – számolt be a Napi Gazdaság szerdai számában az Országos Epidemiológiai Központ összesítésére hivatkozva.

Az Európai Unióban évente 4,1 millió beteg kap el valamilyen fertőzést kórházi kezelése során.

A 111 magyarországi járvány majdnem 60 százaléka úgynevezett nem specifikus, vagyis egyéb közösségekben is előforduló fertőzés volt,a kórházi körülmények között jelentkező járványok mintegy 40 százalékot tettek ki. A páciensek mellett egészségügyi dolgozók is megfertőződtek, ám végzetes kimenetellel csak a betegeket érintő fertőzések jártak.

Mint írták, a kórházi fertőzések döntő többsége szennyezett kézzel terjed egyik betegről a másikra. A 106 magyar kórházra kiterjedő vizsgálat alapján a kézfertőtlenítési gyakorlat az intézmények 60 százalékában "közepes", 34 százalékában alapszintű, 4 százalékában haladó, egy százalékában elégtelen.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

9 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Ez itt az összes hozzászólás. Kattintson, ha csak a legfrissebbeket olvasná!
kamazuka
Bár kissé költséges mert lopják,és folyamatosan de a rézkilincs példúl egy remek dolog.ugye tudvalevő a réz az ezüst az arany,valami olyat tud amit nem sok más fém.Megöli a coli-baktériomot.Ez kis része csak a dolgoknak.Alapvetően tistasági szereket a betegek viszik be magukkal a kórházakban,hol alapvető napi használatú szereket a dolgozók vesznek meg havi fizetésükből összedobva.Védőital eü papír kéztörlő stb.
A kihelyezett gombnyomásos kéztisztítógél egyre több helyen van kitéve és hatalmas siker.
Amikor kereskedelmi csatornán kórházas filmet látunk,a házi orvos,igen a haus ugye orvosokkal vitatkozik és láthatod,hogy amikor nemvárt esemény történik akkor orvosok lengik körbe a pácienst.
Ez nálunk nővéri feladat.
Vannak helyek hol a nővér 2x visszahozza a beteget erre a világra,mire a túlhajszolt doki a sokadik egybefüggő ügyeletében a pihenőből leér.
Még csodálkozunk hogy fertőzés?
Van, hogy cselekedni kell és gyorsan!Később derűl ki,hogy pl a beteg hepatitiszes.azután az ápoló a doki hazamegy családjához.A többit el lehet képzelni.
Az egységes chippes kártyának melyre annyit költ a kormány,nem ártana ha az összes egészségügyi adat is rögzítve lenne.
Adott időben áldásos lenne!
emerencia
A napokban voltam alapfokú elsősegélynyújtó oktatáson. A profi előadó azt mondta, hogy mindig húzzunk kesztyűt. Akkor is, ha otthon, a kétéves gyermekünk vérével kerülünk kapcsolatba. Soha, nem lehet tudni, hogy mi van a szerettünk szervezetében.

Az egészségügyi intézményekben megfigyeltem, hogy felveszik a kesztyűt és azzal nyúlnak több beteghez. Az az érzésem, hogy ilyenkor csak önmagukat védik pedig a betegeket is meg kellene óvni egymástól.
Eriksson
Olyan rémhíreket is lehet hallani, hogy minden kórháznak, főleg sebészeti osztálynak meg van a maga rezisztens, kiirthatatlan kórokozója, melyekkel nem tudnak mit kezdeni. Ezek okozzák a halálos fertőzéseket.
darwin
@emerencia: Környezetemben volt olyan eset,hogy tanulónővéreknek nem adtak gumikesztyűt a beteg lemosdatásához
/70-es hajléktalan férfit,tizenéves nővértanulókkal fürdettek,meg,hogy "hagy szokják" /,
rühhel fertőződtek,amit széles családi körben szétadtak.
Több tízezer forintba,rengeteg idegességbe,szégyenbe és hónapokba telt,mire eltűnt.Évek múltán is,ha egy folt megjelenik a családban bárki bőrén,ideg rohamot kapnak.
emerencia
@darwin: Te jó ég! Ez kiskorúak veszélyeztetése. Aki ezt művelte, megérdemelné a méltó büntetést. Remélem a tanulók szülei megtették a szükséges lépéseket.
darwin
@emerencia: Gondolod,hogy a főnővért fel lehet jelenteni,aki a gyakorlati jegyet és helyet adja ?
human
@emerencia: Tessék kérem felébredni. Ha a nővér betegenként új kesztyűt használna egyből megkapná a lecseszést a főnöktől. Volt olyan állami intézmény, ahol maga vezető mondta, hogy nem szabad panaszkodni felfele, mert nem veszik jónéven. Meg kell oldani helyileg. Így történhet meg, hogy a seb bevarrásakor a cérna végére sebészgyöngy helyett !gomb! kerül vagy hogy teszkós bevásárló kocsikat használnak a gyerekek szállítására. És bele sem merek gondolni, hogy még milyen praktikákra vannak rákényszerítve az egészségügyben. Gondoljunk bele, mi lenne ha elmarad a fertőtlenítés vagy hígítanák a fertőtlenítő szert.
emerencia
@darwin: A munkahelyi, iskolai önkény soha nem áll meg verbális szinten. A kisnővérkék esete is bizonyítja, hogy súlyosan veszélyezteti a munka minőségét, eredményességét, és a benne dolgozók egészségét. Nagyon beteg az a társadalom, ahol egy ilyen esetet szó nélkül lehet hagyni. Hol vannak ilyenkor a jogvédők? Nem hiszem, hogy a szülők összefogva nem lennének képesek változtatni ezen a kiszolgáltatott helyzeten.
Lepényleső
Régen sem volt másképp,akit orvos nem látott,a gyógyulásra legalább annyi esélye volt,mint
akit igen.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.