Minden jel arra vall, hogy elszigetelt volt az a támadás, amelyet egy kalapácsos férfi követett el egy rendőr ellen kedd délután a párizsi Notre Dame előtti téren, és semmi nem utal arra, hogy az illető radikális iszlamista volna – közölte szerdán a francia kormány szóvivője az RTL rádiónak nyilatkozva.

A férfit a megtámadott rendőr kollégája a mellkasán meglőtte, majd a mentők kórházba szállították. Az első információk szerint még a támadót a lábán lőtte meg a rendőr, akinek a kollégája könnyebben megsebesült a támadásban.

Christophe Castaner kormányszóvivő szerint annak ellenére nincs jele a férfi radikális iszlamista mivoltának, hogy azt kiabálta: „Ezt Szíriáért!”, valamint a támadást követően szemtanúk szerint az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista szervezet által kikiáltott kalifátus katonájának nevezte magát.

A támadó a nála lévő személyi okmányok alapján egy algériai születésű, 40 éves, legálisan Franciaországban tartózkodó, a rendőrségi nyilvántartásban nem szereplő egyetemista, bizonyos Farid I., aki 2014 óta a metzi egyetem információ-technológia szakos doktorandusz hallgatója – közölte egy meg nem nevezett forrás, amely jól ismeri a nyomozás menetét.

Farid I. egyetemi témavezetője, Arnaud Mercier a BFM hírtévének nyilatkozva elmondta: a doktorandusz semmilyen jelét nem mutatta szélsőséges iszlamizmusnak, bár az nyugtalanította őt, hogy a férfi november óta megváltozott, nagyon csendes lett. „Amikor megismertem, nyugatias, demokratikus szemléletű volt, hitt abban, hogy a médiának nagy feladata van” – jelentette ki a professzor.

Az Aftonbladet című svéd lap úgy értesült, hogy Farid I. korábban Svédországban tanult, az uppsalai egyetemen doktori fokozatot szerzett, majd 2009-2010-ben szabadúszó újságíróként dolgozott két svéd lap és egy rádió számára is.

(MTI)

2 hozzászólásarrow_drop_down_circle

36
Hajaj. Már az értelmiségi arab is lázad. Pedig, ő nem tűnik reményvesztettnek, mint ahogyan divat definiálni a támadókat.

Végül is. A média témában tanult. Lehet hogy megunta az egyoldalú PC mantrát?
1magyar
A franciák élete ezek nélkül lehet, hogy unalmas lenne? Nem tudom a hozzátartozók is így gondolják vagy csak a vezetők "élvezik"?

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.