Nem lehet együtt kezelni a megélhetési bevándorlókat és a letelepedési kötvényt vásárlókat, mert amíg az első a migrációs politika eleme, az utóbbi a befektetők vonzására kitalált program – nyilatkozta Rogán Antal a Napi Gazdaságnak.

Rogán Antal a Napi Gazdaságban közölt interjúban kifejtette: ha az Európai Unió bővítése után Németországnak, Angliának vagy bármely más országnak munkaerő-problémái vannak, ezt elsősorban a közös piacon belülről kell megoldani. A belső munkaerő-vándorlás hasznára válik az EU-nak, ezért is érdemes a migrációs politikát szigorítani.

A politikus úgy véli sokkal szigorúbb hozzáállásra van szükség a bevándorláspolitikában, mint amit a baloldal szeretne. "Jogos elvárásnak tartom, hogy ha képesek vagyunk a munkahelyteremtésre, akkor azoknak a magyar embereknek adjunk munkát, akik jelenleg nem rendelkeznek biztos megélhetési forrással. Ha pedig mégis érkeznek bevándorlók, elsősorban jöjjenek inkább a határon kívüli magyarlakta területekről".

Rogán közölte, a letelepedési kötvény befektetési kérdés, egy kedvező devizafinanszírozási lehetőség. A kötvényre öt év után kell megfizetnie az államnak a kamatot, hozama pedig mindig 150 bázisponttal alacsonyabb, mint a mindenkori magyar állampapírszint. Azon az 500 millió eurónyi csomagon, amit a letelepedési kötvényt vásárlók lejegyeztek, a magyar államnak 60 millió eurónyi kamatelőnye van, ami közel 20 milliárd forintos nyereséget jelent.

A letepeledési kötvényt vásárlók ugyanolyan szabályokkal válhatnak állampolgárrá, mint más. Aki megveszi a 300 ezer (korábban 250 ezer) euróba kerülő magyar államkötvényt, először egy rövid időre szóló engedélyt kap, majd ezt meg tudja hosszabbítani egy öt évre szóló letelepedési jogosultságra. Ehhez nem kapcsolódik állampolgárság, ahhoz például itt kell élni nyolc évig – közölte Rogán Antal a napi Gazdasággal.

Arra a kérdésre, lehet-e ebben változás a bevándorlási szabályok szigorítása esetén, a Fidesz frakcióvezetője azt válaszolta: ez a magyar kormány hivatalos politikájának része, amit kifejezetten a befektetők vonzására találtak ki és ennek megfelelően működtetik. Mindezek miatt teljesen független a bevándorláspolitikától vagy éppen annak változásától.

9 hozzászólásarrow_drop_down_circle

nezelodo
"Elsősorban magyarlakta területekről jöjjenek..." Jönnek is, és "gyarapszik a magasan képzett" bevándorlók száma.
Ez a diszpinty kimerészkedne az állandóan táguló világegyeteméből, (Pasapark), az igazi életbe, hogy lássák mekkora a különbség a valóság, és az ő álomviláguk között.
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
pbalage
Rogán mindig képes a "neszesemmi, fogdmegjól" dolgokat elmondani újra és újra.

Magyarlakta területek:
- szlovákia: a kettős állampolgárság nem engedélyezett
- románia: most fogják ugyanezt a törvényt meghozni
- szerbia: nem nagyon van bevándorló
- ukrajna: na itt már vannak gondok, hamis magyar útlevél, stb.

Letelepedési kötvények:
Az lehet, hogy a magyar államnak van belőle bevétele, de én inkább arra lennék kíváncsi, hogy azok az offshore cégek, amik ezeket az ügyeket intézik, vajon hová teszik a fejenként 10-15 ezer eurós jutalékukat?

Ezen kívül mi a helyzet mostanában az ingatlanmutyival?
nyanya001
Például Ukrajna magyar lakta területéről, az nem megélhetési bevándorló ?
De a többit nem is sorolom !
Ja és mennyi kínai magyar lakta terület van ?
oncogito
Magasan képzett bevándorló nem ebbe az országba jön. Elég csak ránézni arra, hogy milyen az átlagbér az Eu-s országokban.
Örülni kellene, ha nem nyugdíjaskorú jön, aki dolgozik és adózik.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.