A magyar középosztály 59 százaléka magánszolgáltatóhoz fordul, ha orvosra van szüksége, mégis alig kötnek magán egészségbiztosítást – közölte a MediHelp International egészségügyi szolgáltató az MTI-vel. 

A tájékoztatás szerint a középosztály közé a 90-150 ezer forint egy főre eső nettó jövedelemmel rendelkező aktív munkavállalók tartoznak.

Tavaly mindössze 11 milliárd forint értékben kötöttek a magyarok betegségbiztosítást, ebből pedig 3,6 milliárd forintot fizettek ki, vagy költöttek szolgáltatásra. Mivel az összegbiztosítások – betegség esetén adott összeg fizetése – a leginkább elterjedtek, a kifizetés jelentős része pénzbeli, a megkapott összeget pedig a beteg akár hálapénzként (paraszolvenciaként) is fizetheti – tájékoztatott a cég a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) adataira alapozva.

Közölték, a publikált piaci becslések szerint a számla nélkül fizetett szolgáltatásokkal és a paraszolvenciával együtt Magyarországon évente több mint 300 milliárd forintot költenek az emberek egészségügyi szolgáltatásokra, az állami mellett. Ebből 139 milliárd forint a magánszolgáltatók részére, 144 milliárd forint pedig egyéb, nagyrészt magán- és lakásrendelőkben elköltött összeg.

A Századvég Alapítvány által, a Mabisz megbízásából készített felmérésből pedig az derül ki, hogy a magyarok 28 százaléka kötne egészségbiztosítást a közeljövőben és lenne hajlandó havi rendszerességgel néhány ezer forintot áldozni erre a célra, míg 48 százalékuk nyilatkozott úgy, hogy biztosan nem fog ilyet kötni. A felmérésben résztvevők 83 százaléka már most is rendszeresen költ az egészségére, átlagosan 8857 forintot havonta.

19 hozzászólásarrow_drop_down_circle

kukac50
Akinek van pénze megteheti,hogy pénzért gyógyíttassa magát, akinek meg nincs azt az orvosok küldözgetik ide oda de javulás nem várható, de egy komolyabb vizsgálat sem.
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
eszegfu
@Horizont: Valóban a pénz alapján dől el az "osztályozás". Egy ország jólétének nagyságát mindig a középosztály "mérete" határozza meg. Egy 2014. felmérés szerint:
200 e az elit, majd a felsőközép, feltörekvő, vidéki értelmiség adja a középosztály, ami 2.200 e, mig a leszakadtak, sodródok, munkások és "kádári" kisemberek össz. 6.700 e ember. Tehát M.o. lakosságának kb. 25 %-a a középosztály, az elit kb. 2 %, és bizony az "alsó osztályba" az emberek 73 %-a (!!!) tartozik.:(( A tanulmány is megállapitja, hogy gyakorlatilag M.o-n "eltünt" a polgárság, vagyis a középosztály.
eszegfu
@Horizont: 8:44 Nem akarom továbbragozni, csak még annyit: a cikk szerint a középosztály 59 %-a ,azaz nem egész 1,3 millió ember engedheti meg magának (a 10 millióból!) a magánorvost!
Dr plágium
@eszegfu: Tudod én sem engedhetném meg magamnak, de sajnos muszáj ...és hidd el, kemény összegeket kell fizetnünk.
Dr plágium
@Horizont: Szerintem már annyi a magánpraxis, hogy több nem tud betörni.
Amúgy pedig idegbajt kapok amikor telefonálgatnak ilyen olyan magánorvosi centrumból és bomba jó árajánlattal próbálnak oda csábítani.
eszegfu
@Dr plágium: 9:31 Tudom, hogy sokan vagyunk igy! De pontosan azt nehezményeztem, hogy a 10 milliós országból csak 1,3 millió engedheti meg magának a "középosztályból" a felmérés szerint... a többi emberrel meg mi lesz?! Az egészségügyi intézmények akár az épületek, akár a müszerezettség, de mondhatnám az ellátó orvosok és nővérek számát is ... bizony nincsenek a helyzet magaslatán! Anyukám is talán már egyáltalán nem látna a szürkehályogtól, ugyanis a klinikán 8 hónapot kellett volna várni az egyik, majd annak gyógyulása után ujabb 8 hónapot a másik szemére. Szinte természetes, hogy én is "tejeltem"... nem keveset! Igaz, hogy a cikk szerint mi már a középosztályba tartozunk a nyugdijunk szerint...

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.