Több magyar vállalat is beruházásokat hajthat végre Angolában, a Magyarország és Angola közötti gazdasági együttműködés a mezőgazdasági, a biztonságtechnikai és az energetikai szektorban lesz a legszorosabb – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Luandából szerdán telefonon az MTI-nek.

Szijjártó: több magyar vállalat is beruházásokat hajthat végre Angolában

 Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter és Domingos Vieira Lopes nemzetközi együttműködéséért felelős angolai miniszterelnök-helyettes Luanda nemzetközi repterén 2019. március 12-én. MTI/KKM/Mitko Sztojcsev

Afrika a jövő kontinense, ezzel kapcsolatban senkiben sem merül fel kérdés. Magyarország kormánya is azért kezdte el a déli nyitás politikáját, hogy minél több vállalatot tudjon gazdasági sikerhez segíteni az afrikai gazdasági térségben

- hangsúlyozta a miniszter.

A miniszter felidézte, a kormány célja az, hogy ne csak külföldi nagyvállalatok ruházzanak be Magyarországon, hanem a magyar gazdaság dimenzióváltásával párhuzamosan, a magyar cégek egyre több beruházást hajtsanak végre külföldön, hogy az ott megtermelt profit egy részét haza tudják hozni.

Közölte, az Eximbank 40 millió eurós alapot hozott létre azért, hogy támogatást nyújtson a magyar vállalatok angolai gyártó és kutatás-fejlesztési kapacitásainak kiépítésére. Emellett a pénzintézet 135 millió eurós hitelkerettel is segíti a két ország vállalatai közötti kereskedelem előmozdítását – magyarázta a tárcavezető.

Szijjártó Péter beszámolt arról, hogy az angolai biztonsági okmányok, útlevelek, személyi igazolványok előállítására jó eséllyel pályázik egy magyar cég, amely üzemet is tervez létesíteni az afrikai országban.

Az angolai olajipari vállalat, Afrika második legnagyobb olajipari cége pedig 24 mező kitermelésére írt ki pályázatot, melyre várják a magyar cégek jelentkezését.

Az agráriumban pedig a baromfi- és tojásszektorban számítanak magyar cégek szerepvállalására

- közölte a külgazdasági és külügyminiszter.

Szijjártó Péter kiemelte, hogy Afrika portugálajkú országai természetes célpontjai a magyar külföldi befektetési stratégiának, ezek közül is Angola a legfontosabb, mert a korábban Magyarországon tanult angolai diákok révén a két ország között kölcsönös a szimpátia.

A két ország közötti együttműködés alapját az emberek közötti kapcsolatok jelentik, ezért évente 100-ra emeli a kormány azoknak az angolai ösztöndíjasoknak a keretszámát, akik Magyarországon tanulhatnak – hangoztatta a miniszter. "Az ösztöndíjprogramról már bebizonyosodott, hogy kifejezetten hasznos hosszú távon a két ország együttműködése szempontjából" – hangsúlyozta Szijjártó Péter.

A magyar diplomácia vezetője azt is tudatta, hogy Orbán Viktor miniszterelnök március végén hivatalos látogatást tesz az afrikai országban.

Forrás: MTI

5 hozzászólásarrow_drop_down_circle

CsipkeRózsa
Itthon már nincs szükség beruházásokra?
nezelodo
Remélem ezzel az ajándékkal csak kijut a világpiacra a nem stróman Lőrinc vállalatbirodalma!
Eladott Ország
A Külügyminisztérium a pénzhiányra hivatkozva zárta be az észt és a ciprusi nagykövetséget. Magyarország külkapcsolatait Észtországgal illetve Angolával az alábbi infografikán mutatjuk:
infogram.com/untitled-1gnl8m355n8e236
Kiadtuk a jelszót: legyen magyar narancs! És lett magyar narancs. Mi nem ígérgetünk a levegőbe, Pelikán.
...és mi van észak - Koreával? Az smafu? Mennyi jó módszert vehetne át a nemzetvezető!
Nagyon hamar vége lesz ennek az országnak most már, az utolsó kapcsolja le a villanyt!
Gauntlet
Hol? kedves nép! Mikor óhajtjátok ezeket elkergetni !!??
Yoda69
- Hol?
- Miert nem, ujjitjak fel a Szent Janos korhazat amely romokban hever?
- Ja hogy ott nem lehet lenyulni a teljes zsetont.
- Aha, ertem.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.