Örömmel jelentjük, nagyon úgy fest, hogy Gorácz Béla képes lesz véghezvinni azt a kisebbfajta csodát, amit év elején megálmodott – ugyanis a lengyelországi Slomczynban szerzett 2. helyével nagyon közel került ahhoz, hogy kis Opel Corsájával felüljön Közép-Európa trónjára. A divízió I./A kategóriában versenyző magyar, Gorácz Béla hatalmas lépést tett a hétvégi slomczyni futamon célja, a zónabajnoki cím megszerzése felé! A Közép-Európai zónabajnokság 7., lengyelországi futamán ugyanis az előkelő 2. helyen végzett (tegyük hozzá, az igencsak foghíjas mezőnyben, de ez legyen a távolmaradók gondja!), és ezzel mindössze egy futammal a bajnokság vége előtt, 13 pontosra növelte előnyét a zónabajnoki tabella élén. Belegondolni is hátborzongató, hogy úgy fest, a mezőny egyik legkevesebb lóerővel bíró autójával is meg lehet nyerni a zónabajnokságot. Vagy lehet, hogy nem lehet, de ez akkor azt jelenti, hogy Gorácz Béla idén a lehetetlent hajtja végre, pontosabban: fogja végrehajtani minden bizonnyal, amikor a kis Opel Corsa B-vel felül Közép-Európa trónusára. Látjuk, csodák márpedig vannak! A magyar motorsport és a szurkolók nevében köszönjük meg a magyar fiúnak azt a valóban csodálatos teljesítményt, kitartást, és hitet, amit a szezon eddigi részében mutatott, és drukkoljunk neki együtt, hogy az utolsó, szeptember 28-ai futamon legalább a 9. helyen érjen célba kategóriájában – ennyi hiányzik ugyanis neki a zónabajnoki cím bebiztosításához! A 2008-as Közép-Európai zónabajnokság 7., utolsó előtti, a lengyelországi Slomczynban rendezett futama Gorácz Béla remeklésén túl, Tóth Mihály sikeres visszatéréséről, valamint a szokatlanul alacsony versenyzői létszámról marad emlékezetes – mindössze 16 versenyző vett részt a versenyen, így mind a négy kategóriában csak a megszerezhető pontok felét osztották ki (20 helyett 10 egységet kapott a győztes). hirdetés // Kezdjük talán – rendhagyó módon – a div. I./A-val a sort, hiszen a poént már úgy is lelőttük a kategóriával kapcsolatban: Gorácz Béla 2. lett, és ezzel 13 pontra növelte előnyét a bajnokságban. A másik magyar induló, Ujházi Béla is felállhatott a dobogóra, ő a 3. helyen végzett, a versenyt pedig a fehérorosz Alexey Kobyak nyerte, de a magyar Béláim Team jókedvét ez mit sem feszélyezte…Mint ahogy arról már korábban beszámoltunk, a királykategória, a div. I. fiatal magyar tehetsége, Kiss László bár tervezte, hogy elindul a slomczyni versenyen, és harcba száll a zónabajnoki címért, ám a múlt hétvégi, sedlcany-i futam után nem állt elég idő csapata rendelkezésére ahhoz, hogy helyrehozzák az autóban keletkezett hatalmas károkat, így kénytelen volt kihagyni ezt a viadalt. Távollétében pedig nagy riválisa, az osztrák Alois Höller - a papírformának megfelelően – legyőzte a hazai menőket, és megnyerte a versenyt. Höller előnye ezzel 11 pontra duzzadt Kiss Lászlóval szemben, így a magyar versenyző, ha meg is nyeri az utolsó, melki futamot, osztrák vetélytársának akkor is elég lesz egy 7. hely a biztos zónabajnoki címhez. Egy dologban mindenesetre biztosak lehetünk: Kiss meg fogja próbálni. A div. IV.-ben az osztrák Jürgen Weiss újabb sikert aratott, és ezzel matematikailag is biztossá tette 2008-as zónabajnoki címét. Bár a magyar Tóth Mihály sokáig harcban volt a címért örök riválisával, ám a nyirádi versenyen csúnyát bukott, pont nélkül távozott, és sérülései miatt a következő futamot is kénytelen volt kihagyni, a két nullázás pedig nem fért bele ebben a kiélezett küzdelemben, így idén már biztos nem Tóth lesz Közép-Európa bajnoka. Ami viszont jó hír vele kapcsolatban, hogy sikeresen tért vissza a hétvégén sérüléséből, ugyanis a 3. helyen végzett Slomczynban. Slomczyn, Lengyelország, 2008 – a Közép-Európai zónabajnokság 7. futamának végeredménye:divízió I.: 1. Alois Höller (osztrák, Ford Focus), 2. Bohdan Ludwiczak (lengyel, Ford Focus), 3. Adam Kozak (lengyel, Renault Clio), 4. Witold Starobrat (lengyel, Ford Focus).div. I./A: 1. Alexey Kobyak (fehérorosz, VW Polo), 2. Gorácz Béla (magyar, Opel Corsa B), 3. Ujházi Béla (magyar, Opel Astra), 4. Piotr Kempa (lengyel, Citroen Saxo).div. IV.: 1. Jürgen Weiss (osztrák, Ford Sierra Cossworth), 2. Marek Ozimski (lengyel, BMW 318), 3. Tóth Mihály (magyar, Mitsubishi Lancer). A Közép-Európai zónabajnokság állása egy futammal a vége előtt:div. I.: 1. Alois Höller (osztrák, Ford Focus): 84,5 pont, 2. Kiss László (magyar, Mitsubishi Lancer): 73,5 pt, 3. Harsányi Zoltán (magyar, Mitsubishi Lancer): 51,5 pt.div. I./A: 1. Gorácz Béla (magyar, Opel Corsa B): 78,5 pont, 2. Petr Bilek (cseh, Skoda Fabia): 65,5 pt, 3. Alexey Kobyak (fehérorosz, VW Polo): 61,5 pt.div. IV.: 1. Jürgen Weiss (osztrák, Ford Sierra Cossworth): 94 pont, 2. Tóth Mihály (magyar, Mitsubishi Lancer): 61 pt, 3. Rainer Kaindl (osztrák, Honda Civic): 52 pt.

Forrás: motor-sport.hu