A magyar labdarúgó-válogatott 3-1-re legyőzte kedden Törökországot a Puskás Ferenc Stadionban rendezett világbajnoki selejtezőmérkőzésen, így csoportjában feljött a második helyre. 60 év után először nyertünk tétmérkőzésen Törökország ellen.

A 25. összecsapásán dirigáló Egervári Sándor szövetségi kapitány együttese mostani sikerével 22 éves nyeretlenségi sorozatot szakított meg a törökök ellen, ugyanis a magyar csapat legutóbb 1990. szeptember 5-én egy barátságos mérkőzésen győzte le aktuális riválisát.

3-1-re vertük a törököket

A vendégek a 22. percben Mevlüt Erdinc góljával szereztek vezetést, de a 31. percben egy szerencsés góllal Koman Vladimir egyenlített. A fordulást követően nem sokkal Szalai Ádám révén már a magyarok kerültek előnybe, a végeredményt pedig Gera állította be egy 11-est értékesítve.

A magyar csapat négy meccsen szerzett kilenc pontjával, a románokat jobb gólkülönbséggel megelőzve a csoport második helyén áll a vb-ezüstérmes és százszázalékos hollandok mögött.

"Örülhet az ország vezetése, az MLSZ vezetése és az ország" - összegezte a mérkőzés végén a kommentátor, ifj. Knézy Jenő.