Tegnap a labdarúgó Bajnokok Ligája utolsó két nyolcaddöntője az Atlético Madrid és a Borussia Dortmund sikerét hozta.

Tegnap éjszakába nyúlóan rendezték meg a labdarúgő Bajnokok Ligája utolsó két nyolcaddöntőjét.

Bajnokok Ligája: újabb spanyol és német siker

Antoine Griezmann gólöröme Fotó: MTI

Madridban az Atlético Madrid egy őrült mérkőzésen, 0-1-ről fordítva 2-1-re verte az olasz Internazionalét, ledolgozva ezzel egy gólos, Milánóban szerzett hátrányát. A hosszabbításban is maradt 2-2 az eredmény összesítésben, így tizenegyesekre került sor, melynek során a madridi klub diadalmaskodott 3-2 arányban. A tavalyi BL-döntős, olasz bajnoki listavezető Internazionale így búcsúzni kényszerül a további küzdelmektől. Gólszerzők: Griezmann, Depay, ill. Dimarco. Az olasz csapat három 11-est is elhibázott a végjátékban, ez okozta vesztüket.

Dortmundban a Borussia Dortmud 2-0-ra győzött a holland PSV Eindhoven ellen, s így 3-1 összesítéssel jutott tovább. A német csapat góljait Sancho és Reus szerezték.

A legjobb nyolc csapat mezőnye így fest: Manchester City, Arsenal, Real Madrid, Atlético Madrid, Barcelona, Paris Saint-Germain, Bayern München. Borussia Dortmund. A negyeddöntők sorsolására pénteken kerül sor.