Bár már valamennyi ellenzéki párt lemondásra szólította fel Seszták Miklóst, ő nem tervezi lemondását és visszautasítja a korábbi tevékenységét ért vádakat, amelyeket kétségbeesett emberek reménytelen próbálkozásának tart.

Hasonlóan nyilatkozott csütörtökön Kurucz Éva kormányszóvivő is, aki a nemzeti fejlesztési miniszterrel kapcsolatos lejárató cikkeket az érdeksérelmet elszenvedő gazdasági szereplők kormánnyal szembeni nyomásgyakorlásának tartja.

Seszták Miklós az új Puskás Ferenc Stadion látványterveit bemutató csütörtöki sajtótájékoztató után kérdésre kijelentette, hogy nem tervezi lemondását, és hangsúlyozta, hogy nincs köze a Cipruson bejegyzett Minotax nevű céghez. A Népszabadság kedden írt arról, hogy az ismeretlen tulajdonosi háttérrel rendelkező, offshore Minotax megjelenik számos, a miniszterhez köthető cég tulajdonosai között). Arra a kérdésre, miszerint van vagy volt-e bármilyen kötődése offshore céghez akár személyesen, akár családtagon keresztül, Seszták Miklós úgy fogalmazott: "úgy érzem, ez kétségbeesett emberek reménytelen próbálkozása". Hozzátette: meg fogja tenni a "szükséges és elégséges lépéseket", annak érdekében, hogy ezeknek a próbálkozásoknak véget vessen.

Egyes sajtóhírek szerint Seszták Miklós olyan cégnek is kültagja volt, amelynek ugyanakkor ügyvédi tevékenységet is végzett, ezzel kapcsolatban a miniszter azt közölte: "javaslom, hogy elemezzék az etikai szabályzat idevonatkozó részét és ne keverjük össze a polgárjogi viszonyból eredő szerződéskötési tilalmat a cégjogi tilalommal". Korábban Kurucz Éva a kormany.hu-n megjelent videonyilatkozatban azt mondta: jól látszik, hogy a kormány egyes intézkedései súlyosan sértik bizonyos gazdasági szereplők érdekeit, és példaként a rezsicsökkentést, a reklámadót, illetve az agrártámogatások átalakítását nevezte.

Hozzátette: a Seszták Miklóssal kapcsolatban megjelent lejárató cikkeket ennek tudja be a kormány. Ezek a "kétségbeesett reménytelen próbálkozások" azonban szavai szerint nem tántorítják el a kormányt attól, hogy céljait megvalósítsa. "A politikai és üzleti nyomásgyakorlásnak eddig sem engedtünk és ezután sem fogunk" – szögezte le.

2 hozzászólásarrow_drop_down_circle

pbalage
emlékszem, még egy szlovák miniszter is lemondott, (Juraj Liska) amikor 2006-ban lezuhant az a katonai repülőgép, pedig semmi köze sem volt hozzá.
Magyarországon nem szokás lemondani, mert a haverok megvédik a havert.
Törölt felhasználó
Nem mindegy, úgy is vége a liberális demokráciának, ha királyunk vagy putyin vagy kim dzsong un úgy akarja, akkor neki lehet..., bármennyit.. és még tisztelni is kell érte

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.