Varga Mihály nemzetgazdasági minisztert választotta az idén az év pénzügyminiszterének a kelet-közép európai régióban a Euromoney című szaklap Emerging Markets kiadványa.

Az újság évről évre közgazdászok, elemzők, bankárok véleményét összesítve dönt a világ legjobb pénzügyminisztereiről és jegybankelnökeiről. A díjat öt régió – a felzárkózó európai országok, Kelet-Közép Európa; Közel-Kelet és Észak-Afrika; Szub-Szaharai Afrika; az amerikai kontinens, valamint Ázsia – pénzügyi vezetői kaphatják meg.

Varga Mihály lett az év pénzügyminisztere

A díj odaítélésének indokai közül a lap online kiadása kiemeli a magyar kormány tökéletes időzítését a jelzálogalapú devizahitelek piaci árfolyamon való forintosításakor, különösen a svájci jegybank januári döntésével összefüggésben, amikor hirtelen jelentősen megemelkedett a frank árfolyama.

Varga Mihály érdemének is tartják azt, hogy Magyarországnak sikerült 2013-ban a határidő előtt visszafizetni adósságát a Nemzetközi Valutaalapnak (IMF).

Ezen kívül a lap szerint számos intézkedéssel sikerült csökkenteni a magyar gazdaság külső sebezhetőségét, csökkenőben van az államadósság bruttó hazai termékhez (GDP) viszonyított aránya, miközben a költségvetési hiány az utóbbi három évben 3 százalék alatti. Elismeréssel szóltak arról is, hogy a külföldiek által birtokolt állampapír-állomány három év alatt 40-ről 30 százalékra csökkent, amely hozzájárult az ország kitettségének mérsékléséhez, ami különösen a várható amerikai alapkamat-emelés tükrében fontos.

Az IMF, a tavalyi 3,6 százalékos GDP-növekedés után, a várható lassulás ellenére is 2 százalék körüli bővülést vár jövőre. Mindez éles ellentétben van az ország 2008 utáni helyzetével – írják.

A lap kiemeli az online pénztárgépek jelentős, valamint az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszer (ekáer) áfa-bevétel növelő hatását. Hozzáteszik, hogy az adóelkerülés és a feketegazdaság továbbra is probléma Magyarországon, azonban a fenti lépések eredményesnek bizonyultak.

Az Emerging Markets, a Euromoney Institutional Investor kiadványa, a pénzügyi döntéshozók egyik legfontosabb szaklapja.

44 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
szaboria1
@Sanyi2015: Erre mondják ez is egy trükk barba trükk. Meg lepődnél ha tudnád milyen sok hazánkba működő cég nem itthon van begyezve. Csak a BP. belvárosban kell körbe nézni milyen cégek nevei vannak sok kapun ki írva.
Sanyi2015
@szaboria1: Nem akarlak megbántani, de ha valamihez nem értesz, akkor ne erőltesd!
Lementem a lap aljára, de sehol nem látom, hogy magyar cég lenne.
Az, hogy a Google minek fordítja, az nem jelent semmit.
a PLC egy cégforma, aminek a magyar megfelelője , fordítása a Zrt!
Az FC Barcelonát is Barcelona Labdarúgó Klubnak fordítja, attól még nem esz magyar csapat...
szaboria1
@Sanyi2015: Maradjunk annyiban tudom mit írtam. Csak épp nézd meg a Szijjártó haver cégét aki épp 12 milliárdot kaszált. Az is egy ilyen faramuci cég.
szaboria1
@Sanyi2015: Akkor van egy érdekes címem Bp. Váci út 120. Te is kutas egy kicsit.
szaboria1
@Sanyi2015: Tessék kutakodni. EMIS leány vállalata.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.