Megnövekedett akrilamid-tartalom miatt Horvátországból származó, vanília ízesítésű állatfigurás babakekszet vontak ki a forgalomból – közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken az MTI-vel.

A közleményben a Nébih felhívta a figyelmet, hogy senki ne adja gyermekének a KOESTLIN márkajelzésű, Babakeksz vanília ízesítéssel nevű, 180 grammos kiszerelésű terméket, amelynek minőségmegőrzési ideje 2017. szeptember 30., tételazonosítója pedig LOT 208.

Ha ilyen kekszet vettek, semmiképp ne adják a gyereknek!

A keksz elsősorban kisgyermekek részére készült, fogyasztása 8 hónapos kortól ajánlott, ezért a Nébih kiemelten felhívja a figyelmet, hogy a már megvásárolt KOESTLIN márkajelzéssel ellátott élelmiszer csomagolásán figyelmesen ellenőrizzék az azonosító adatokat mielőtt azt gyermekeknek adnák.

Ismertették: az akrilamid határértéket meghaladó mennyisége feltehetően technológiai hiba miatt, a túlsütést követően alakulhatott ki. A gyártó (KOESTLIN D.D) az Európai Unió négy tagállamába, köztük Magyarországra is szállított a kifogásolt tételből. Az élelmiszerlánc-felügyeleti szerv megkezdte a termék nyomon követésének vizsgálatát.

Közölték továbbá: akrilamid képződhet élelmiszeripari feldolgozáskor és otthoni ételkészítéskor is a nagy szénhidráttartalmú élelmiszerek magas hőmérsékleten történő hevítésekor (120 Celsius fok felett) végbemenő reakciók során, amelyek az élelmiszer "barnulását" és több ízösszetevő kialakulását is eredményezik. Kis mennyiségben sok élelmiszerben, a többi között kenyérben, hasábburgonyában, sült burgonyában, burgonyasziromban, kekszben vagy kávéban is előfordul.

Mint írták, az élelmiszerekben jelen lévő akrilamid növelheti a rák kialakulásának kockázatát, ezért az élelmiszergyártók kiemelten törekszenek arra, hogy termékeik akrilamid-szintjét a lehető legalacsonyabban tartsák.

1 hozzászólásarrow_drop_down_circle

nezelodo
Erről az a TV reklám jut eszembe, ahol egy ismert gyártó agyonreklámozott termékei között egyet a magas fenol tartalom miatt ajánlanak erősen fogyasztani, egy olyan térségben, ahol a fél megye fenollal szennyezett, a térségben egykor ezt az anyagot ragasztóanyagnak használó szigetelőanyag és parkettagyárak miatt. Az egykori cégek még ma is "versenyben állnak" amiatt, ki szennyezte jobban a környezetet fenollal. Erre emlékeztetnek azok a hegyi dűlőutak, amelyeket ma már nem mos el a víz, mert kitűnő alapra épültek, a fenollal szennyezett bazaltgyapot időtállónak és jó vízelnyelőnek bizonyul.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.