Van, aki egy hétig is szenved az óraátállítástól, amit idén kettős fronthatás tesz még kellemetlenebbé – a két érzékenység általában együtt jár.

Forrás: 24.hu
RSS tartalom, A cikket automatikus RSS rendszer küldte be, amely egy híroldal összes cikkét posztolja a Propeller.hu oldalára. A más híroldalak által feltöltött tartalmak nem feltétlenül tükrözik a szerkesztőség álláspontját, ezek valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni.

20 hozzászólásarrow_drop_down_circle

elnyomott
@Sámannus: - sokakat zavar, ha téged nem is. Bár igaz, a nyári átállás a rossz, nem a visszaállás. Bizony, fél év alatt a szervezet hozzászokik egy rendszerhez. Én rendszerint vekkercsörgés előtt pár perccel már fent vagyok. De a nyári időszámításkor bizony kínkeservesen kelek és az egész napom rossz, bizony néhány hétig is.
Az állatok biológiai órájával meg variálni kifejezetten állatkínzás, amit személy szerint ellenzek.
Nem lenne szabad mindent, az egészséget is a pénznek alárendelni. Ha szánalom nincs benned, legalább arra gondolj, hogy beteg, szenvedő, stresszes állatot eszel.
Ez itt az összes hozzászólás. Kattintson, ha csak a legfrissebbeket olvasná!
Sámannus
Nem igaz, hogy fáradt valaki egy óra csúszás miatt. Ugyanis az alvást mindenki folytathatja ahogy akarja, vagy élhet ugyan úgy, mint átállás előtt. Miért zavar az valakit, ha a mutató egy órával előbb vagy későbbet mutat? Vannak állatok is akik az órát nem ismerik, mégis változtatják a lenyugvást és a kelést. Háziállataink közül az udvarokon kapirgáló tyúkok igen szemléletesen minden nap követik azt a rejtett igazítást. Ez a nyafogás csak a napi divat túl dimenzionálása.
Épen a tyúkok a szemléletes példái annak hogyan lehet a teljesítményt fokozni a napszakok átprogramozásával. Aki nem tudná nekik egy zárt épületben felére rövidített napszakokban duplán tojnak 24 óra alatt. Ezt úgy hívjuk bioritmus változás.
Nem kéne mégsem annyit nyafizni az embereknek, hiszen ezt ők is tudják, csak jó ha kicsit is ártanak valamiben..
Pálinkás Pál
Ez egy hülye duma...egy óra különbséget észre sem veszel..
elnyomott
@Sámannus: - sokakat zavar, ha téged nem is. Bár igaz, a nyári átállás a rossz, nem a visszaállás. Bizony, fél év alatt a szervezet hozzászokik egy rendszerhez. Én rendszerint vekkercsörgés előtt pár perccel már fent vagyok. De a nyári időszámításkor bizony kínkeservesen kelek és az egész napom rossz, bizony néhány hétig is.
Az állatok biológiai órájával meg variálni kifejezetten állatkínzás, amit személy szerint ellenzek.
Nem lenne szabad mindent, az egészséget is a pénznek alárendelni. Ha szánalom nincs benned, legalább arra gondolj, hogy beteg, szenvedő, stresszes állatot eszel.
elnyomott
@Pálinkás Pál: - ha te nem is, de nem egyedül élsz a földön. Aki rendszeres életet él, az bizony észrevesz egy óra ide-oda tologatást. A te szervezetednek lehet, hogy mindegy, mert neked már nem árt, de vannak még egészséges és tisztességes emberek is, bár egyre kevesebben.
Sámannus
Van egy lényeges szempont amit a modern ember a környezetében végezve megszegi a szigorúan monoton napi ritmust. Ha valaki járműbe ül és átmegy egy időzónán, vagy repülőn át utazik hatot, vagy az óraállítástól függetlenül is változik egy menetrend vagy életritmust igazítjuk a megváltozott körülményekhez mint a hármas metró felújításával jár. Vagy az éjszakai pillangók, és egyebeknek, vagy akik éjszaka is dolgoznak. ezek után már nem is értem, hogyan lehetne azt elérni, hogy mindenki a vadállatok bioritmusa szerint éljen.
elnyomott
@Sámannus: - a bioritmust hosszú távon felborítani, bizony egészségkárosodás. Akár önként vállalt, akár rákényszerített. Ezzel szembe kellene nézni.
És igen ,vannak hivatások (nem csak éjszakai pillangók, de orvosok, ápolók, mentősök, rendőrök, tűzoltók) akiknek egészségkárosodást okoz a munkájuk. És ezért kellene jobban megfizetni és korábban nyugdíjba engedni őket. De a pénz az isten, ezért van annyi baj és ezért olyan élhetetlen sokszor a világunk.
karma1
Egy orat atallni ELORE, a nyari idoszamitasra - az sokkal nehezebb, mint amikor 12 orat kell ugrani. (Aki ideutazik hozzam, az tudja, mirol beszelek).
Ez a visszaallas nem igazan jar problemaval, mert ez a normalis idoszamitas, ami osszefugg a termeszetes emberi bioritmussal. Nem tudom, miert talaltak ki, gazdasagi elonye a vilagon semmi, az ejjel-nappal mukodo hutogepek, hutoberendezesek 24/7 mennek, a korhazakban az eletmento berendezesek szinten napi 24 oraban, 7 napban mukodnek, a kozvilagitas mindig is a fenycsokkenesre kapcsol be, az ejszakai aramot egy oraval kezobb inditjak, viszont reggel egy oraval tovabb is tartjak .
Akkor?
Sámannus
@elnyomott: Az ember kifosztja a természetet, mint ahogyan egymást is. Sok olyan példát lehetne sorolni amit az állatvédők nehezen fogadnak el. Én ide sorolnám a növényvédelmet is. Ennek egy része is az állatvilág ellen hat azért, hogy az embereknek jobb legyen.
Abban nem tudom hogy mi a rossz ha egy kukorica hat csövet terem és ha tyúk egy nap többet tojik, ha egy kokas naponta több tyúkot is meghág. Az élővilág eddig is igyekezett a legjobban érezni magát, míg nem tudtunk az időt érzékelő molekulák működéséről. mivel a lefekvés és felkelés még mindig az élőlények szervezetének rugalmasságáról tesz tanulságot. Úgy látom hogy annak a szervezete sem fog tönkremenni, aki éjszaka rosszul alszik, vagy korán kel.
magyarbakancs
Az egész óra át állítása baromság.
Annak idején azért találták ki,hogy spóroljanak a villanyáramon.
Ez mára eltűnt mivel a nyarak egyre melegebbek ,és sokan használnak légkondikat.
Mivel gyakran nyáron több az áram fogyasztás mint télen némely hónapban.
Ennek az egésznek értelme nincs.
elnyomott
@Sámannus: - az állatok és a növények alkalmazkodnak. De nem biztos, hogy jó és szükséges.
És szerintem a humánus tartás ha csak az állatvédők és nem a jó szándékú, tisztességes és humánus emberek igénye, akkor nagyon nagy a baj a világban.
Vagy neked az állatok oktalan szenvedése megéri,hogy tele legyen a hasad és sokak pénztárcája?
Sámannus
@elnyomott: Az én bioritmusom jobban kevés embernek volt megváltoztatva. Váltó műszakban dolgoztam majd negyven évet. Volt úgy hogy heteken keresztül tizenhat óráztunk, úgy hogy négy öt napot folyamatosan.
Azt nem mondom, hogy fitt voltam, de azt sem hogy tönkre mentem emiatt. Elismerem ebben nékem is volt egy gyenge pontom, éjszakáról nappalra nem bírtam a tizenhat órázást, ha nem volt szükséges nem is vállaltam. Megjegyzem hogy még vezetnem is kellett ezek után.
Ja, és az óraállításokat is sikerült túlélni.:OOO)
elnyomott
@Sámannus: - senki nem írta, hogy az óraátállítást nem lehet túlélni. Az a véleményem, sokakkal együtt, hogy árt az egészségnek. Fölösleges, sokkal inkább, mint a több műszakos munka.
Sámannus
@magyarbakancs: Az óra állítás az emberi tevékenységeket igyekszik a világossághoz igazítani.
Másképpen nem is lehet vele takarékoskodni. Ráadásul amit a cikkben sugallanak sem igaz, mert a fronthatás nem függ attól hol áll az óra mutatója.
Sámannus
@elnyomott: Hát ezt idáig tényleg nem tudtam, csak azért mert az egyiktől másnaposság érzetem volt a másiktól pedig nem.
elnyomott
@Sámannus: - szervi baj is lehet a bioritmus felborításából, csak legfeljebb nem hozzák összefüggésbe. De nem kell elhinni.
Csak azt kellene megérteni, hogy teljesen fölösleges ez a játszadozás az idővel. Sokan nem szeretik, de ez nem számít azoknak, akiken múlik. :(
papa.49
Ez egy baromság az óra állítás még az 50 évek elején kezdődött itthon, mikor az esti lakossági fogyasztást volt hivatott későbbre tolni...Akkor még az erőművi kapacitás is kevesebb volt viszont voltak rengeteg áramot fogyasztó üzemek, gyárak ami k 3 műszakban termeltek . De ma mikor alig van folyamatosan termelő gyár semmi értelme nincs, mert tök mindegy hogy reggel kelek még sötétbe fel és világítok 1 órát avagy este teszem ugyanezt ...
Mivel én hetente vasárnap felírom az óraállást, kijelenthetem NINCS KÜLÖNBSÉG A NYÁRI ILL. A TÉLI IDŐSZÁMÍTÁS ALATTI FOGYASZTÁSBAN , szinte pontosan megegyezik mindkét időszakban.
Sámannus
@elnyomott: Sokféle érveket lehet a bajokra hozni a csillagok állásától az óramutatóig. Előbb utóbb bizonyíték is lesz rá. az érveim kifogytak, és így lesz ezzel más is.
A helyzet reménytelen.
Ahogyan a mobilozásról is mondják rákot okoz, szerintem "csak" balesetet, ha rosszul használják. Talán még ez is veszélyesebb téma.
Sámannus
@papa.49: Például a közvilágítás nem ugyan az, de az független az óraállítástól.
A lakóterek világítása függ mind a kettőtől. Ez nem változik az idő múlásával, csak az arányokban tűnik kevesebbnek. Lehet másképpen is csökkenteni ezt az energiafelhasználást, ha energia takarékos világítással jelentős megtakarítást érünk el. Így egyszerűbb a magyarázata, mert így tényleg nincs értelme rángatni az emberiséget. Ezért nőhetjük ki ezt a bajt, vagy ezért nagy kegyesen elintézi nekünk a politika.
papa.49
@Sámannus: Nem tudom te mennyit jársz az országban de az én tapasztalatom az sokkal rosszabb a közvilágítás most mint csak pl. 30 évvel ezelőtt...Most nem a hírhedten szar ,,jogész,, világítást értem hanem azt hogy pl. már besötétedett, de a közvilágítás még nem kapcsolódik be, miért mert kapcsolóórák, vagy központi kapcsolók miatt, pedig van megoldás úgy hívják ,,alkonykapcsoló,, egyetlen perccel nem indul korábban, és nem is marad bekapcsolva csak amíg a beállított megvilágítási érték engedi ...Egyébként meg már a ,,tanyán,, is ,,lidércfényű,, energiatakarékos izzókat használnak, elméletileg csökkenni kellene nagyságrendekkel az energia felhasználásnak...Valahol sántít az egész, mindenesetre én nem látok benne megtakarítást, és nem akkorát mint amit a propaganda szajkóz !!!

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.

További ajánlatok