Nyolc magyar érem a római nemzetközi úszóversenyen utolsó napján. Nyolc érmet, két aranyat, négy ezüstöt és két bronzot szereztek a magyarok a római Hét Domb (Sette Colli) elnevezésű nemzetközi úszóverseny zárónapján. A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka 200 méter vegyesen győzött, 200 háton pedig második lett. A háromnapos verseny hivatalos honlapja szerint Kapás Boglárka 200 méter pillangón nyert 2:07. 71 perces idővel, és ebben a számban a dobogó többi fokára is magyarok álltak fel: Jakabos Zsuzsanna második (2:08. 94 perc), Szilágyi Liliána pedig harmadik (2:09. 19) lett. Ezüstérmet nyert 200 méter háton Telegdy Ádám (1:57. 53), valamint 50 méter pillangón Szabó Szebasztian (23. 51 másodperc), míg Késely Ajna 200 méter gyorson harmadikként csapott be a célba (1:58. 14 p). Az első nap Késely arany-, Kapás pedig ezüstéremmel gazdagodott, míg a második napon Milák Kristóf és Jakabos arany-, Verrasztó Dávid és Késely pedig ezüstérmet nyert. Kiemelt kép: MTI/Czeglédi Zsolt

Forrás: 24.hu
Feltöltő: durbincs
Felhasználói tartalom, A Propeller.hu felhasználók által feltöltött tartalmakkal pörög. A felhasználók által feltöltött tartalmak nem feltétlenül tükrözik a szerkesztőség álláspontját, ezek valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni.