Kiugróan, 9 százalékponttal nőtt a kormánypártok támogatottsága a teljes népességen belül januárról februárra a Tárki közvélemény-kutatása szerint: a Fidesz-KDNP-t januárban a teljes népesség 29 százaléka, februárban 38 százaléka támogatta. Az Összefogásnak nem jött be az összefogás, sőt.

"Az adatfelvételt a korábbiaktól eltérően a közelgő választások miatt a szavazási helyzetet szimuláló módszerrel végeztük. További változás, hogy a baloldali ellenzéki pártokat most először nem pártonként, hanem az Összefogás közös listájaként kérdeztük. Mindemellett a részvételi hajlandóság természetes fokozódása is hozzájárulhat az előző hónapokétól némiképp különböző eredményekhez, amely minden pártot érint" – tudatták.

Januárban külön, pártonként kérdeztek rá az MSZP, az Együtt 2014-PM és a Demokratikus Koalíció támogatottságára, a három párt összesített eredménye akkor 21 százalék volt. Februárban már az Összefogás támogatottságát mérték, amely szintén 21 százalékot tett ki a teljes népesség körében. A biztos pártválasztók körében a három párt népszerűsége januárban 35 százalékos, februárban viszont 27 százalékos volt.

A kutatás szerint a Jobbik támogatottsága nőtt: a teljes népesség 8 százaléka szavazott volna januárban a pártra, míg februárban 15 százalék, a pártválasztók körében pedig 14 százalékról 19 százalékra emelkedett az arányuk. Az LMP-szavazók aránya is nőtt: a teljes népességen belül 1 százalékról 4 százalékra, a pártválasztók körében pedig 2 százalékról 6 százalékra.

A hagyományos pártpreferencia-kérdéseken túl egyéb, politikával kapcsolatos kérdésekre adott válaszokból az derül ki, hogy a lakosságban közel azonos arányban vannak azok, akik kormányváltást szeretnének (40 százalék), mint azok, akik azt akarják, hogy a jelenlegi kormány maradjon (39 százalék).

146 hozzászólásarrow_drop_down_circle

szablyafűrész
Majd akkor fog igazán nagyot nőni, amikor - győzelmük esetén - szép sorjában fizettetik vissza a zemberekkel mindazt a földi jót, amiért most rezsi-küzdenek...csak a birkák látják úgy, hogy van ingyen ebéd...
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
vadsanca
@verőce21: Mikor is lett bevezetve a magánnyugdíj-pénztári rendszer?
verőce21
@vadsanca: Szíved joga, hogy kire szavazol. Mindenesetre jó ha tudod, hogy a Manyuposok csak jól jártak azzal, hogy megszüntették a magánnyugdíjpénztárakat!

(Olvasd el ezzel kapcsolatos korábbi beírásaimat. Ha minden jól ment volna ott, 4-4,5 ezer milliárdot ért volna az a portfólió.) :)
verőce21
@vadsanca: (20:58) Képzeld el a Horn kormány alatt. :) (szívás mi?)
szablyafűrész
vadsanca !

A két vh. között is működöt manyup, a gengszterkormánynak az a pénz kellett, amely benne volt, hogy nekiállhasson táplálni a csókosokat, mint a trafik - és földmutyik esetében is !

Először azt hazudták, hogy aki marad, az nem kaphat állami nyugdíjat, majd amatőrségüket igazolandó, eltörölték ez erre vonatkozó döntést, de pénz már alig maradt erre az időre belőle !
Tehát a lé volt a lényeg - ami magántulajdon volt !
vadsanca
@verőce21: Nyertél! 1998 01. 01-ével lett bevezetve. Sajnos nem voltam tisztában a pontos dátummal. A baj a akkor kezdődött, amikor a Fidesz júliusban megnyerte a választást. A sok "hülye" leszavazta a Bokros csomagot a nagy terhek miatt. ( Köztük én is. ) Ez egyik oldalról érthető, csak azt felejtettük el, hogy emelkedési tendenciát mutatott a gazdaságunk a csőd közeli helyzetből. Elképzelhető, hogy már nem itt tartanánk.
Gyuri Géderről
A fidesz - kdmp koalíció bekapta a gumicumit az aláírásokkal. Úgy járnak mint amikor elősször megbuktak. Ez egy bukott ... .

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.